Inter - AC Milan 1:0 w derbach Mediolanu

13/09/2015, 20:44 GMT+2

163. derby Mediolanu dla Nerazzurrich. AC Milan i Inter Mediolan stoczyły na San Siro pasjonującą walkę, którą 1:0 wygrał Inter. Mecz szczególnie interesujący był w drugiej połowie, gdy na placu gry pojawił się Mario Balotelli.

Obydwa zespoły przed sezonem znacznie zmieniły swój skład pozyskując nowych piłkarzy. Do Interu przybyli m.in. Felipe Melo, Geoffrey Kondogbia, Stevan Jovetić i Ivan Perisić, a Milan zasilili choćby Alessio Romagnoli, Juraj Kucka, Luiz Adriano, Mario Balotelli czy Carlos Bacca. Wszyscy ci zawodnicy zagrali w 163. derbach i byli ważnymi postaciami w swoich ekipach. Kluczową role odegrali jednak napastnicy.

Sytuacje były

W pierwszej połowie kibice obu drużyn nie mogli narzekać na brak emocji. Obie ekipy miały swoje sytuacje.
Luis Adriano w 17 minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Interu Samirem Handanoviciem, ale źle przyjął piłkę i groźna akcja zakończyła się sporym zawodem. W odpowiedzi niedługo potem Stevan Jovetić strzelał zza linii pola karnego, ale uderzenie napastnika Nerazzurrich było minimalnie niecelne.
Jeszcze w ostatniej minucie pierwszej połowy wynik mógł otworzyć Mauro Icardie. Argentyńczyk miał wyśmienitą sytuację po podaniu Joveticia, był sam na sam z Diego Lopezem, ale bramkarz jego uderzenie obronił.

Gol w drugiej odsłonie

W drugiej części meczu obie drużyny znów miały swoje okazje, ale najważniejsza akcję przeprowadził w 58. minucie zawodnik gospodarzy. Fredy Guarin pobiegł środkiem boiska i wewnętrzną częścią stopy uderzył sprzed pola karnego, a piłka tuż przy słupku wpadła do bramki Milanu.
Trener piłkarzy gości Sinisa Mihajlovic na gola zareagował zmianą. Wprowadził do gry, za dobrze spisującego się Carlosa Baccę, sprowadzonego do klubu w tym sezonie Mario Balotelliego. Włoch skupiał na sobie uwagę rywali, często był faulowany, dobrze wykonywał stałe fragmenty gry, trafił nawet w słupek, ale ostatecznie do zmiany wyniku się nie przyczynił.
Inter poprawił zatem swoje statystyki w starciu z lokalnym rywalem. Wygrał 61. mecz. Milan do tej pory odniósł 50 zwycięstw. W pozostałych 52 spotkaniach padł remis. Przed rokiem w starciu tych drużyn nie wyłoniono zwycięzcy - dwukrotnie podzielono się punktami.

Pieniądze od Manciniego

Trener piłkarzy AC Milan Sinisa Mihajlovic przed spotkaniem zaproponował szkoleniowcowi Interu Roberto Manciniemu zakład o to, kto wygra derbowe starcie. Zwycięzca ma wpłacić pewną kwotę pieniędzy na pomoc uchodźcom. Wyszło zatem na to, że emigranci zostaną wspomożeni przez Roberto Manciniego.
Autor: ks / Źródło: sport.tvn24.pl