Holstein Kiel - Bayern Monachium: niemieckie media o "blamażu" - Puchar Niemiec

14/01/2021, 08:14 GMT+1

"Sensacja" i "blamaż" - to najczęściej pojawiające się słowa w niemieckich mediach po tym, jak Bayern Monachium został wyeliminowany w drugiej rundzie Pucharu Niemiec przez drugoligowe Holstein Kiel. Z drużyną z niższej klasy Bawarczycy przegrali po raz pierwszy od 17 lat.

Monachijski klub jest rekordzistą pod względem triumfów w tych rozrywkach - sięgnął po Puchar Niemiec 20 razy, w tym dwukrotnie w ostatnich dwóch latach. Trzeciego z rzędu triumfu nie będzie.
Robert Lewandowski (na boisko wszedł w 74. minucie) i spółka byli w środę krok od awansu, ale bramkę dającą drugoligowcowi remis 2:2 i dogrywkę stracili w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry. W dodatkowych 30 minutach żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali na swoją korzyść. Skończyło się konkursem rzutów karnych, który zespół z Kilonii wygrał 6:5. Jedyną jedenastkę u obrońców tytułu zmarnował Marc Roca.

Przerwane serie

W ten sposób po 33 wyjazdowych wygranych meczach w DFB Pokal Bayern poniósł pierwszą porażkę. Po raz ostatni na obcym stadionie (nie licząc finałów w Berlinie) monachijczycy zostali wyeliminowani 4 marca 2009 roku z Bayerem Leverkusen (2:4).
Z kolei z drużyną z niższej klasy ponieśli pierwszą porażkę od 17 lat. Wówczas, w lutym 2004, roku odpadli po rywalizacji z Alemannią Aachen. A to nie koniec złych statystyk. Wcześniej tylko raz w swojej bogatej historii Bayern odpadał po rzutach karnych z drużyną niewystępującą w Bundeslidze. Było to z Magdeburgiem w 2000 roku.

"Wiń samych siebie"

Nic dziwnego, że piłkarzom Hansiego Flicka oberwało się w niemieckich mediach. "Blamaż Bayernu w śniegu" - pisze "Bild". Dziennikarze zwracają w artykule uwagę, że monachijczycy "mogą winić tylko samych siebie". "Przewrót w Kilonii. Wielki faworyt wyrzucony z rozgrywek" - to z kolei zdanie z "Kickera".
Po odpadnięciu z Pucharu Niemiec już teraz wiadomo, że Bawarczycy nie powtórzą znakomitego wyniku z poprzedniego sezonu, gdy zdobyli pięć trofeów.
"Sensacja na Fiordzie. Nawet podczas półgodzinnej dogrywki nie było widać dominacji Bayernu, który wyglądał na zdenerwowanego" - zauważa "Sueddeutsche Zeitung".
Monachijski "TZ" pisze o "sensacji". "Szalona walka w Pucharze Niemiec. Bayern został zawstydzony przez drugoligowca. Był lepszy przez większość meczu, jeśli chodzi o technikę i szybkość, ale obrona nie była zbyt pewna" - czytamy.
W 1/8 finału Holstein Kiel podejmie rywala już ze swojej klasy, Darmstadt.

Autor: lukl/łup / Źródło: eurosport.pl