Holandia - Polska: wynik meczu na żywo i relacja live - Liga Narodów - piłka nożna

11/06/2022, 17:35 GMT+2

Holandia - Polska w meczu piłkarskiej Ligi Narodów. Biało-Czerwoni rozegrali w Rotterdamie trzeci mecz tegorocznych rozgrywek. Choć prowadzili dwiema bramkami, z remisu 2:2 i tak mogą zadowoleni. Wynik i zapis relacji na żywo w eurosport.pl.

KONIEC! KONIEC! KONIEC! Polska remisuje w Rotterdamie z Holandią 2:2!
Polacy nerwowo wyglądają końcowego gwzidka. Choć prowadzili już 2:0, teraz w ciemno wzięliby remis. Holendrzy napierają
Polacy zamknięci w hokejowym zamku...
Depay kontra Skorupski i jeszcze raz górą polski bramkarz! Jakimś cudem przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale z najbliższej odległości. To znów mógł być gol dla Holendrów!
Aż 7 minut doliczonych w Rotterdamie!
NIE MA GOLA! MEMPHIS DEPAY NIE TRAFIŁ W BRAMKĘ! POLACY URATOWANI!
90. minuta gry... Depay ma piłkę meczową
KARNY DLA HOLANDII
Rzeczywiście, lekko piłkę dotknął ręką Matty Cash...
Któryś z Polaków ponoć miał zagrać ręką... Sędzia sprawdza sprawę osobiście
A cóż to się dzieje? Wideoweryfikacja pod kątem potencjalnego karnego dla Holendrów
CÓŻ ZA INTERWENCJA SKORUPSKIEGO! Depay aż złapał się za głowę! Skorupski bohaterem Biało-Czerwonych
Bolesny uraz Kamila Glika. Reprezentant Polski potrzebuje paru chwil, by dojść do siebie
Gorąco przywitany przez polskich kibiców Kamil Glik, który wchodzi za Frankowskiego
KOLEJNA OKAZJA BIAŁO-CZERWONYCH! Nieznacznie myli się Krzysztof Piątek, ale i tak nie byłoby gola, bo chorągiewka poszła w górę. Piątek na spalonym
Hymn Polski na trybunach De Kuip. Polscy kibice bez dwóch zdań głośniejsi od miejscowych. 10 minut do końca meczu
Jeszcze jedna zmiana w drużynie gospodarzy. Weghorst za Bergwijna. To już czwarta nowa twarz u Holendrów po przerwie. Michniewicz w dalszym ciągu tylko z jedną zmianą
Rozochocił się Grzegorz Krychowiak. Kolejny strzał z dystansu. To jednak nie mogło zaskoczyć bramkarza Oranje
Znów zawrzały biało-czerwone trybuny na stadionie w Rotterdamie. Zagranie na wolne pole do Zielińskiego, ale reprezentanta Polski uprzedził bramkarz, który w porę wybiegł z bramki
20 minut do końca. I jedni, i drudzy nie odstawiają nogi. Będzie gorąca końcówka w Rotterdamie
Minuty przewagi Biało-Czerwonych. Polacy walczą o pełną pulę w Rotterdamie, nie chcą bronić remisu
Aż trzy zmiany w reprezentacji Holandii: Teze za Timbera, Gakpo za Klaassena i Koopmeiners za Berghuisa. W międzyczasie w drużynie Biało-Czerwonych Żurkowski zastąpił Góralskiego
Żółta kartka dla Skorupskiego za opóźnianie gry. Na grę na czas jeszcze przyjdzie... czas
Próbował teraz szczęścia Grzegorz Krychowiak, ale przecenił swoje umiejętności. Od bramki zaczną gospodarze
W parę minut Polacy spadli z nieba do piekła, ale wygląda na to, że wreszcie otrząsnęli się z szoku
Wideoweryfikacja rozwiewa wątpliwości: GOL ZOSTAJE UZNANY. W meczu w Rotterdamie mamy więc już remis 2:2!
PIŁKA PONOWNIE W POLSKIEJ BRAMCE! Do siatki trafia Dumfries i jest 2:2!
Już tylko 2:1 dla Polaków! Cóż za widowisko w Rotterdamie! Holendrzy błyskawicznie podnieśli się po stracie drugiej bramki i łapią kontakt z Biało-Czerwonymi. Sposób na Skorupskiego znalazł Klaassen
2:0! Znakomita akcja Polaków Piątek - Frankowski - Zieliński i piłka po raz drugi ląduje w holenderskiej bramce! Szok w Rotterdamie, Holendrzy na deskach!
JEST DRUGI GOL DLA POLAKÓW CZY NIE MA?! ALE ZAMIESZANIE W ROTTERDAMIE!
Od pierwszych minut w ataku piłkarze gospodarzy, którzy szybko chcą odrobić straty w tym spotkaniu. Na razie Polacy grają jednak bez zarzutu
Pierwszy gwizdek po przerwie. Polacy w świetnej pozycji wyjściowej do ataku o pierwsze trzy punkty w tej edycji Ligi Narodów

Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy niespodziewanie 1:0!
Świetna długa piłka Ake do Bergwijna, ale napastnikowi rywali zabrakło centymetrów do opanowania piłki. Znów dobrze zachował się Kiwior.
Bereszyński wybił dośrodkowanie Blinda. Holendrzy nasilają ataki.
Było gorąco. Cash przeciął dośrodkowanie, ale skiksował Góralski i piłka spadła pod nogi Dumfriesa. Ten na szczęście się tego zupełnie nie spodziewał.
Szybkość zawiodła Blinda. I ma czego żałować, bo miał sporo miejsca na lewej stronie po podaniu Depaya.
Kapitalna praca Bereszyńskiego w defensywie. Odprowadził de Vrija do samej linii i nabił go tak skutecznie, że nie ma nawet rzutu rożnego.
Timber doszedł do strzału sprzed pola karnego, ale huknął bardzo daleko w trybuny.
Polacy od dłuższego czasu nie potrafią się dłużej utrzymać przy piłce, ale ataki Holendrów są dość schematyczne, więc w obronie radzimy sobie dobrze.
Kolejny atak pozycyjny Holendrów zupełnie bez efektu.
Bardzo dobry pressing Polaków na połowie rywali i odzyskanie piłki.
Wrzutka w stronę Depaya, ale ponownie nie dał się ograć Kiwior.
Kolejne dośrodkowania w pole karne Polaków, ale tam królują na razie Bednarek i Kiwior.
Depay strzelał mocno sprzed pola karnego, ale trafił wprost w Skorupskiego.
Holendrzy wciąż przeważają, ale wyraźnie brakuje im pomysłu, by sforsować dobrze zorganizowaną dotąd polską obronę.
Mądre zachowanie Zalewskiego, który dał się sfaulować Timberowi.
Uderzenie z dystansu Berghuisa, niepewna interwencja Skorupskiego, ale na szczęście dobitkę zepsuł Blind.

Tym razem Bednarek z kartką po tym, jak przerywał kontrę rywali.
Prowadzimy w Rotterdamie! Przerzut Zalewskiego na prawe skrzydło, Cash dryblingiem zbliżył się do pola karnego i huknął płasko w stronę dalszego słupka! Przepiękne trafienie, brawo!
GOOOOOL!!! MATTY CASH, CO ZA AKCJA?!
Dwie kolejne okazje dla Holendrów. Najpierw dobrze kąt skrócił Skorupski, a za chwilę niecelnie strzelał Bergwijn.
Bardzo brzydki faul Krychowiaka na de Jongu. To mogło skończyć się poważną kontuzją.
Holendrzy próbują kolejnego ataku pozycyjnego, ale w tym fragmencie Polacy są świetnie zorganizowani, więc o zagrożeniu bramki nie ma mowy.
Kombinacyjna akcja Polaków na lewej stronie. Dobrze grali Zalewski z Zielińskim.
Brzydki faul Ake na Frankowskim. Nasz piłkarz długo zbierał się z murawy.
Robi się coraz goręcej pod naszym polem karnym, ale Polacy próbują kontrataków.
Pierwsza bardzo groźna akcja Holendrów! Prostopadła piłka do Depaya, ten zgrał do Klaasena i minimalnie niecelny strzał. Mieliśmy szczęście.
Próba szybkiego ataku duetu Frankowski - Piątek zakończona stratą tego pierwszego.
Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Berghuisa i Polacy mają chwilę wytchnienia.
Dośrodkowanie Blinda i jeszcze jedna interwencja Kiwiora. Holendrzy mieli rzut rożny, ale zagrożenia po nim nie stworzyli.
Holendrzy długo budowali akcję od własnej bramki i ostatecznie dobrze przerwał ją Kiwior.
Dośrodkowanie Zielińskiego, zgranie Bednraka, ale ostatecznie piłka trafiła w rękawice Flekkena.
Pierwsza odważna próba dryblingu Zalewskiego i faul na Polaku.
Rozpoczęli!
Drużyny wyszły na murawę. Za moment hymny, losowanie i zaczynamy.
Obie ekipy są już w tunelu.

Do pierwszego gwizdka w Rotterdamie pozostało 30 minut.
- Nie naprawimy już tego, co było wówczas złe. Skupiamy się na spotkaniu z Holandią. Trzeba podejść z dobrym nastawieniem, by samym sobie udowodnić, że potrafimy grać. To teraz dla nas najważniejsze. Musimy jako drużyna udowodnić, że potrafimy w ciężkich chwilach trzymać się razem, przetrwać ten trudny moment - mówił przed spotkaniem Jan Bednarek, nawiązując do wysokiej porażki z Belgią.
Na niespełna godzinę przed pierwszym gwizdkiem Polacy wyszli na murawę, by się rozgrzać.
Oto zestawienie Holendrów.

Znamy już skład Polaków na dzisiejszy mecz! Debiut zaliczy Jakub Kiwior.

Z Polską nie zagra jeden z najlepszych obrońców świata Virgil van Dijk z Liverpoolu (już po meczu z Belgią dostał zgodę na opuszczenie zgrupowania).
Holendrzy radzą sobie na razie znakomicie w Lidze Narodów, choć oba dotychczasowe spotkania rozgrywali na wyjazdach. Najpierw pokonali Belgię 4:1, a następnie Walię 2:1. W tym drugim meczu trener Louis van Gaal nie wystawił najsilniejszego składu.
Po dwóch kolejkach rywalizacji w najwyższej dywizji Biało-Czerwoni mają trzy punkty. Najpierw pokonali we Wrocławiu Walię 2:1, a w minioną środę ulegli w Brukseli Belgii 1:6, tracąc w drugiej połowie aż pięć bramek.
Holandia - Polska 2:2
Bramki: Klaassen (52.), Dumfries (55.) - Cash (18.), Zieliński (50.)
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl