Hoffenheim - Hertha Berlin: wynik i relacja - Bundesliga

29/10/2021, 20:45 GMT+2

Hertha Berlin przegrała w wyjazdowym meczu z Hoffenheim 0:2 w 10. kolejce Bundesligi. W pierwszym składzie gości wyszedł Krzysztof Piątek, jednak nie zdołał powiększyć swojego dorobku bramkowego.

Po dwóch zwycięstwach ligowych z rzędu Hertha ponownie musiała przełknąć gorzką pigułkę. Zespół Pala Dardaia miał niezłe momenty, jednak przez cały mecz przewaga należała do Hoffenheim, które wygrało zasłużenie.

Problemy Herthy

Już w pierwszej połowie gospodarze przycisnęli i polowali na gola. Dopięli swego w 19. minucie, kiedy goście zaspali w polu karnym i Andrej Kramarić trafił do bramki po rykoszecie.
Na 2:0 podwyższył Sebastian Rudy, który nie miał problemu z oddaniem skutecznego strzału po tym, jak piłka odbiła się od słupka po uderzeniu Roberta Skova i spadła mu pod nogi.
Hoffenheim spokojnie mogło strzelić jeszcze przynajmniej jednego gola.
Krzysztof Piątek pokazywał się, koledzy starali się dogrywać, ale niewiele z ich podań trafiło do polskiego napastnika. W jednej sytuacji były zawodnik Milanu zdołał oddać strzał, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Czerwona kartka i koniec nadziei

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Hoffenheim dalej kontrolowało wydarzenia na boisku, a Hertha była praktycznie bezradna. Wprawdzie Myziane Maolida zdołał trafić do bramki, ale sędzia słusznie nie uznał gola z powodu spalonego.
W 76. minucie stało się jasne, że berlińczycy nie zdołają wygrać tego meczu. Arbiter Sven Jablonsky dostał informację z VAR-u i wrócił do wcześniejszej sytuacji, w której faulował Dedryck Boyata. Ostatecznie pokazał piłkarzowi Herthy czerwoną kartkę.
Piątek grał do 61. minuty. Zastąpił go Ishak Belfodil. Polak strzelił w obecnym sezonie tylko jednego gola.
Po porażce Hertha spadła na 11. miejsce. Jej bilans to cztery zwycięstwa i sześć porażek. Hoffenheim jest 7.
Hoffenheim - Hertha Berlin 2:0 (2:0)
Bramki: Kramarić (19'), Rudy (36')

Autor: PO / Źródło: eurosport.pl