Hertha Berlin - Union Berlin: wynik i relacja - Puchar Niemiec 2021/2022

19/01/2022, 21:56 GMT+1

Derby Berlina nie rozczarowały. W 1/8 finału Pucharu Niemiec Union pokonał na Stadionie Olimpijskim Herthę 3:2 i awansował do ćwierćfinału. Ten mecz miał dla obu zespołów wymiar historyczny.

Stołeczne ekipy po raz pierwszy rywalizowały ze sobą w Pucharze Niemiec. Stawką był awans do najlepszej ósemki, w której nie brakuje niespodzianek. Z rozgrywek odpadły m.in. Bayern Monachium czy obrońca tytułu Borussia Dortmund.
Jeszcze miesiąc temu to spotkanie mogłoby zdecydowanie bardziej elektryzować polskiego kibica. W Hercie realną szansę na występ miałby Krzysztof Piątek, zaś w Unionie - Tymoteusz Puchacz.
Obaj nie byli jednak podstawowymi piłkarzami swoich klubów, dlatego zostali wypożyczeni - Piątek do włoskiej Fiorentiny, a Puchacz do przewodzącego w lidze tureckiej Trabzonsporu. W drużynie Żelaznych został Paweł Wszołek, ale nie znalazł się w kadrze na to spotkanie.

Błyskawiczny początek Unionu

Choć bez Polaków, to na Stadionie Olimpijskim od pierwszych minut i tak działo się bardzo dużo. Już w 11. minucie z gola cieszyli piłkarze Unionu. Dośrodkowanie z lewej strony w dość ekwilibrystyczny sposób wykończył Andreas Voglsammer.
Hertha mogła odpowiedzieć, ale w decydujących momentach brakowało jej precyzji.
Wreszcie, w ostatniej akcji pierwszej części spotkania, gospodarze znaleźli drogę do bramki. Cieszyli się jednak bardzo krótko, gdyż Suat Serdar znajdował się na spalonym. Union uratował VAR.

Szalone minuty

To nie był koniec pecha Herthy. Tuż po powrocie na boisko piłkę do własnej bramki wpakował Niklas Stark i było już 0:2. Obrońca Starej Damy był jednak w trudnej sytuacji, ponieważ za jego plecami czyhał Voglsammer.
Na szczęście ten gol nie zabił emocji w tym spotkaniu. Wręcz przeciwnie.
Zaledwie cztery minuty później nieszczęśliwą interwencję po zagraniu Serdara zaliczył Rani Khedira, po czym piłka wylądowała w siatce. W tej sytuacji lepiej mógł zachować się również bramkarz Unionu.
Hertha odzyskała nadzieję, ale tylko na kilkadziesiąt sekund, ponieważ goście błyskawicznie odzyskali dwubramkowe prowadzenie. Zabójczo precyzyjnym strzałem popisał się Robin Knoche.
W doliczonym czasie gry Hertha zdołała znów strzelić gola kontaktowego. Po zamieszaniu w polu karnym rozmiary porażki zmniejszył Serdar. Czasu na doprowadzenie do remisu już jednak nie było.
Union wygrał zatem 3:2, awansując tym samym do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. W nim zagrają po cztery zespoły z Bundesligi i jej zaplecza. Pary zostaną wyłonione w losowaniu.
Hertha Berlin - Union Berlin 2:3 (1:0)
Bramki: Khedira (54. sam.), Serdar (90.) - Voglsammer (11.), Stark (50. sam.), Knoche (55.)