Hertha Berlin - Union Berlin: Robert Andrich i jego cios kung-fu - Bundesliga

05/12/2020, 11:58 GMT+1

Nie tylko z powodu dubletu Krzysztofa Piątka mówi się dużo o derbach Berlina. Antybohaterem piątkowego meczu Herthy z Unionem okazał się Robert Andrich. W pierwszej połowie pomocnik gości popełnił brutalny faul, za który ukarany został czerwoną kartką.

Była 23. minuta meczu. Niespełna 180 sekund wcześniej prowadzenie Unionowi zapewnił Taiwo Awoniyi. Trafienie i wysiłek Nigeryjczyka zniweczył Andrich, który w walce o piłkę brutalnie zaatakował Lucasa Tousarta. Pomocnik Unionu zrobił to w kompletnie bezmyślny sposób - "wszedł" wyprostowaną nogą w szyję Francuza, który padł na murawę. Bolało od samego patrzenia.
Piłkarze Herthy natychmiast ruszyli w kierunku zawodnika i sędziego, domagając się wyrzucenia Niemca z boiska. Decyzja arbitra mogła być tylko jedna: czerwona kartka.

"Nieprzyjemna scena"

Sytuacja z bandyckim wejściem zdominowała relacje z meczu w niemieckich mediach. Dziennikarze określili ją mianem "ciosu kung-fu". "Nieprzyjemna scena. Kopnięcie to pozbawiło Union szans na zwycięstwo w derbach" - pisze "Bild".
"Brutalny faul" - ocenia telewizja n-tv. "Andrich był nadmiernie zmotywowany" - stwierdzili dziennikarze "B.Z", tabloidu wydawanego w Berlinie.
Po ataku Tousart, najdroższy piłkarz sprowadzony przez Herthę (Olympique Lyon otrzymał za niego 25 mln euro), wrócił do gry, ale w przerwie został zmieniony przez trenera.
Do momentu czerwonej kartki goście sprawiali lepsze wrażenie, ale wówczas inicjatywę zaczęła przejmować Hertha, która dzięki dwóm golom Piątka wygrała 3:1. Z dorobkiem 11 punktów awansowała na 11. miejsce w tabeli. Union (16 pkt.) jest szósty.