Herold Goulon strzelił gola ze swojej połowy

23/06/2019, 12:13 GMT+2

Były zawodnik bydgoskiego Zawiszy Herold Goulon strzelił w sobotę dwa gole dla drużyny Pahang FA w pierwszym spotkaniu półfinału Pucharu Malezji przeciwko Perak (3:1). Jeden z nich był wyjątkowej urody.

Francuski pomocnik, który w latach 2013-2014 grał w ekstraklasie, najpierw trafił do siatki w 17. minucie po strzale głową. Z kolei w doliczonym czasie zdobył bramkę, którą prezentują media na całym świecie, jak np. serwis sportowy BBC.

Jak w NFL

31-latek zauważył złe ustawienie bramkarza Hafizula Hakimiego i potężnym kopnięciem z rzutu wolnego ze swojej połowy kompletnie zaskoczył rywala. Próba byłego gracza Zawiszy wyglądała jak dalekie kopnięcie futbolisty amerykańskiego.
Rewanż 29 czerwca na stadionie Peraku, który broni tytułu i wciąż walczy o trzeci z rzędu awans do finału tych malezyjskich rozgrywek.
Goulon to piłkarski obieżyświat. Przed pojawieniem się w Bydgoszczy zdążył być piłkarzem kolejno Middlesbrough, Le Mans, Blackburn Rovers czy Doncasteru. Z Zawiszy, z którym wywalczył w 2014 roku Puchar Polski, odszedł do Omonii Nikozja w przerwie zimowej sezonu 2014/2015, po czym miał epizod w rumuńskim Viitorulu Konstanca. Na tym nie koniec. W kolejnych latach ponownie grał na Cyprze w aż trzech klubach - Doxie Katokopias, Pafosie i Ermisie Aradippou. W Malezji występuje od tego roku.
Autor: kip / dasz / Źródło: eurosport.pl