Hellas Werona - Torino - Mariusz Stępiński zdobył wyrównującą bramkę - Serie A

15/12/2019, 16:10 GMT+1

Mariusz Stępiński zdobył swoją pierwszą bramkę w Serie A, a jego Hellas Verona zremisował na własnym boisku z Torino 3:3. Polak miał też swój udział w sytuacji, po której sędzia podyktował przełomowy dla losów spotkania rzut karny.

Mariusz Stępiński

Wszystko wskazywało na to, że pojedynek Verony z Torino, dwóch drużyn ze środka tabeli Serie A, zakończy się wysokim zwycięstwem gości. Piłkarze z Turynu dominowali na boisku i po pięknej bramce Cristinana Ansaldiego w 36. minucie objęli prowadzenie. Ekipa Verony nie była w stanie przeciwstawić się atakom i przez większość czasu broniła tylko dostępu do własnej bramki.
Druga połowa meczu wyglądała podobnie, a turyńczycy poczynali sobie na murawie coraz śmielej. W 55. minucie po znakomitej solowej akcji Alejandro Berenguera podwyższyli prowadzenie na 2:0, a 6 minut później strzałem z 20 metrów popisał się Ansaldi, po raz drugi umieszczając piłkę w bramce Marco Silvestriego.

Przełomowy rzut karny

Do przegrywającej już 0:3 Verony szczęście uśmiechnęło się dopiero w 69. minucie, gdy po zagraniu Mariusza Stępińskiego w polu karnym gości piłkę ręką zagrał Bremer, a Giampaolo Pazzini zamienił rzut karny na kontaktowego gola dla gospodarzy. To był moment, który odmienił obraz całego spotkania.
Piłkarze Ivana Juricia odzyskali inicjatywę i zaczęli coraz śmielej atakować bramkę Torino. W 76. minucie Pazzini uderzył mocno z 16 metrów, ale Salvatore Sirigu sparował piłkę, która odbiła się od słupka. W odpowiednim miejscu znalazł się Valerio Verre, który skierował futbolówkę do siatki.

Stępiński z pierwszym golem w Serie A

Sześć minut przed końcem spotkania znakomite podanie Davide Faraoniego wykorzystał Stępiński. Polski napastnik sprytnym strzałem przeniósł piłkę nad Sirigu, zdobywając swoją pierwszą bramkę w Serie A i ratując punkt dla Verony.
Stępiński we wrześniu tego roku podpisał z Veroną 5-letni kontrakt. Wcześniej grał w drużynie Chievo, która pożegnała się z Serie A.

Verona - Torino 3:3 (0:1)

Bramki: Ansaldi (36', 61'), Berenguer (55'), Pazzini (69', rzut karny), Verre (76'), Stępiński (84')
Składy:
Verona: Silvestri - Rrahmani, Kumbulla, Gunter - Lazovic, Veloso, Ambarat (62' Pazzini), Faraoni - Pessina, Zaccani (46' Verre) - Di Carmine (46' Stępiński)
Torino: Sirigu - Izzo, N'Koulou, Bremer - Aina, Baselli (86' Meite), Rincon, Ansaldi - Berenguer (73' Belotti), Verdi (78' Lukic) - Zaza
Autor: mc / Źródło: eurosport.pl