Hector Bellerin według angielskich mediów nie zagra do końca sezonu

22/01/2019, 13:03 GMT+1

Bardzo złe wiadomości napłynęły z Arsenalu. Obrońca Hector Bellerin zerwał podczas meczu z Chelsea więzadło krzyżowe w kolanie i - według angielskich mediów - w tym sezonie już nie wróci do gry. Przerwa potrwa być może nawet dziewięć miesięcy.

Feralna historia spotkała Hiszpana w drugiej połowie wygranych przez Kanonierów 2:0 derbów Londynu. Źle stanął i już po jego pierwszej reakcji było widać, że nie jest dobrze - złapał się za kolano, padł na murawę, a po chwili został z niej zniesiony na noszach.

Co najmniej pół roku

Menedżer Arsenalu Unai Emery początkowo wstrzymywał się z komentowaniem zajścia i czekał na wyniki oficjalnych badań klubowych lekarzy. Te niestety potwierdziły najgorsze obawy. "The Sun" i BBC zgodnie poinformowały, że doszło do zerwania więzadła krzyżowego przedniego, czyli jednej z najpoważniejszych kontuzji kolana.
Powrót do gry po takim urazie trwa zazwyczaj od sześciu do dziewięciu miesięcy.
Klub z Emirates Stadium nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu. "The Sun" spekuluje, że jest to spowodowane ciągłym poszukiwaniem lekarzy, którzy mieliby przeprowadzić zabieg.
Mecz z Chelsea był dla Bellerina pierwszym po pięciotygodniowej przerwie. Wcześniej zmagał się bowiem z problemami z łydką.
Autor: mb\kwoj / Źródło: Eurosport