Grzegorz Krychowiak strzelił gola w meczu FK Krasnodar - Lokomotiw Moskwa

25/08/2019, 07:49 GMT+2

Pomocnik reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak zdobył bramkę dla Lokomotiwu Moskwa w zremisowanym 1:1 wyjazdowym meczu z FK Krasnodar w 7. kolejce rosyjskiej ekstraklasy. To jego trzecie ligowe trafienie w obecnym sezonie.

Ostatnio Lokomotiw Moskwa prezentował solidną formę (3 zwycięstwa, 1 remis) i w sobotę chciał przedłużyć swoją serię bez porażki, co mu się udało zrealizować. Podopieczni Jurija Siemina liczyli na pewno na więcej, ale ostatecznie zremisowali z ekipą z Krasnodaru 1:1.

Początek jak marzenie

Wyjazdowe spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gości. W piątej minucie Grzegorz Krychowiak przejął piłkę na linii środkowej boiska, pobiegł z nią w kierunku bramki i zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Strzał nie był mocny, ale golkiper miejscowych Matwej Safonow popełnił olbrzymi błąd i przepuścił piłkę pod ręką, a ta wpadła do siatki.

Prowadzący w tabeli gospodarze, którzy walczą w kwalifikacjach Ligi Mistrzów, wyrównali tuż przed przerwą. Do końca wynik nie uległ zmianie i oba zespoły podzieliły się punktami.

Obrońca na ławce

29-letni Krychowiak rozegrał cały mecz, a inny reprezentant Polski z Lokomotiwu - Maciej Rybus - 90 minut spędził na ławce rezerwowych. Miejscowe media określają byłego pomocnika Sevilli mianem lidera, który ratuje zespół w beznadziejnych sytuacjach i jest znakomitym łącznikiem między formacjami.
Drużyna z Krasnodaru, Lokomotiw, który jest wicemistrzem Rosji, oraz Zenit Sankt Petersburg są na czele tabeli z dorobkiem 14 pkt.
Autor: fira/TG / Źródło: eurosport.pl, PAP