Grzegorz Krychowiak strzelił efektownego gola. Jego Lokomotiw Moskwa pokonał Ural

11/08/2019, 16:28 GMT+2

Kolejny mecz i kolejny gol Grzegorza Krychowiaka. I to jaki! Polski pomocnik huknął z woleja nie do obrony, w okienko bramki Uralu Jekaterynburg. Jego Lokomotiw Moskwa rozprawił się z rywalami w 5. kolejce rosyjskiej ekstraklasy 4:0.

Krychowiak efektowną bramkę zdobył w 76. minucie. Przyjął piłkę klatką piersiową i z ok. 20 metrów strzelił lewą nogą.
To był gol na 3:0 i już drugie trafienie Polaka w tym sezonie.
Chwilę później Aleksiej Miranczuk ustalił wynik na 4:0. Doświadczony defensywny pomocnik rozegrał cały mecz, a inny reprezentant Polski z Lokomotiwu Maciej Rybus grał do 82. minuty.
W zespole gości wystąpił przez całe spotkanie Rafał Augustyniak, zaś Michała Kucharczyka nie było w kadrze meczowej.

Dwa gole w czterech meczach

Krychowiak trafił do siatki również w poprzedniej kolejce. Wówczas zdobył bramkę w wygranym na wyjeździe 2:1 meczu z zespołem Krylia Sowietow Samara.

Aktualny wicemistrz Rosji po pięciu kolejkach (reprezentant Polski rozegrał cztery spotkania) ma 10 punktów i jest drugi, ale kilka drużyn nie grało jeszcze w tej kolejce. Ural zgromadził dotychczas siedem punktów.
Krychowiak do Lokomotiwu trafił z PSG. Przez ostatni sezon był wypożyczony, latem klub z Moskwy wykupił go. Polak miał kosztować 12 mln euro.
Autor: twis / Źródło: PAP, eurosport.pl