Grzegorz Krychowiak strzelił dwa gole dla Al-Shabab w lidze saudyjskiej - piłka nożna

03/10/2022, 05:24 GMT+2

Grzegorz Krychowiak zdobył dwie bramki dla Al-Shabab w lidze saudyjskiej, a jego zespół pokonał na wyjeździe ekipę Al-Fayha 2:1. To pierwsze gole reprezentanta Polski dla klubu, do którego jest wypożyczony z FK Krasnodar.

W niedzielę Krychowiak wpisał się na listę strzelców w 55. i 71. minucie. Obie bramki zdobył w niemal identyczny sposób, oddając mocne strzały z około 20 metrów.
Wcześniej, w minucie 36., prowadzenie gospodarzom dał z rzutu karnego Nigeryjczyk Anthony Nwakaeme.

Grzegorz Krychowiak: ważne zwycięstwo

"Kopiuj i wklej. Ważne zwycięstwo" - napisał w mediach społecznościowych Krychowiak.
Po pięciu kolejkach Al-Shabab ma komplet zwycięstw i imponujący bilans bramek 14-1. Drużyna reprezentanta Polski jest liderem saudyjskiej ekstraklasy. O trzy punkty wyprzedza w tabeli drugi zespół Al-Hilal.

Po zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę pod koniec lutego Krychowiak opuścił Krasnodar, decydując się na wypożyczenie do AEK Ateny. Po zakończeniu sezonu, na początku lipca, został wypożyczony na rok do Al-Shabab.

Autor: kz / Źródło: eurosport.pl, PAP