Granada - FC Barcelona: Wynik meczu i relacja - Primera Division

08/01/2022, 19:41 GMT+1

W sobotnim meczu 20. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy FC Barcelona zremisowała na wyjeździe z Granadą 1:1. Gola na wagę remisu gospodarze strzelili tuż przed końcem regulaminowego czasu gry.

Spotkania trzynastej z szóstą ekipą ligowej tabeli zapowiadało się niezwykle interesująco. W ostatnich tygodniach obie ekipy znajdują się w dobrej dyspozycji, będąc niepokonanymi w La Lidze odpowiednio od pięciu i czterech meczów.

Zawód przed przerwą

Wbrew oczekiwaniom sobotnie starcie nie stało na najwyższym poziomie. Aktywniejsi byli piłkarze Dumy Katalonii, którzy szybko przeszli do ofensywy. W ósmej minucie zdobyli nawet bramkę, ale gol został anulowany ze względu na minimalnego spalonego Gaviego.
W pierwszej połowie gospodarze mieli jedną okazją, której nie potrafili jednak wykorzystać. Z bliska uderzał Darwin Machis, ale świetną paradą popisał się Marc-Andre ter Stegen.
W 57. minucie goście wreszcie dopięli swego. W pole karne dośrodkował Dani Alves, a golkipera Granady strzałem głową pokonał Luuk de Jong. Dla holenderskiego napastnika było to trzecie trafienie w tym sezonie, a drugie z rzędu dające jego drużynie komplet punktów. Poprzednie zanotował drugiego stycznia w wyjazdowym spotkaniu z Mallorcą.

Dramat Barcy w końcówce

Po utracie gola wydawało się, że andaluzyjczycy nie zdołają już się podnieść. Dziesięć minut przed końcem czerwoną kartkę obejrzał jednak Gavi, a gospodarze zwietrzyli swoją szansę. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry do futbolówki w polu karnym dopadł Antonio Puertas i efektownym uderzeniem pod poprzeczkę zapewnił swojej ekipie cenny punkt.
Granada - FC Barcelona 1:1 (0:0)
Bramki: Puertas (89.) - De Jong (57.).
Katalończycy utrzymali szóste miejsce w tabeli (32 pkt). Granada awansowała na 12. lokatę (24 oczka). Liderem La Liga z dorobkiem 46 punktów jest Real Madryt.