Górnik zremisował w Zabrzu z Lechią z Gdańska

08/12/2017, 21:24 GMT+1

Lider podejmował w Zabrzu gości z Gdańska, po 18. kolejkach zajmujących w tabeli dziewiątą lokatę. Lechia ma to, po co przyjechała - punkt za remis 1:1.

Lechia miała być w tym sezonie mocna. Nic z tego nie wychodziło - zawodziła tak bardzo, że Piotra Nowaka na ławce trenerskiej zastąpił Adam Owen. W czterech ostatnich meczach dowodzona przez niego ekipa wywalczyła dziewięć punktów, więc Walijczyk otwarcie mówił o pewności siebie. Zapowiedział nawet, że w podróż na Śląsk ruszają po korzystny wynik.

A szkoleniowiec Górnika Marcin Brosz ostrzegał, że piątkowe spotkanie będzie trudnym zadaniem.
Nie pomylił się.

Czubkami palców rękawicy

Już po kilkunastu sekundach miejscowi dostali potężne ostrzeżenie - rozpędzony Marco Paixao huknął z pola karnego. Spudłował. Po 10. minutach szansę miał Sławomir Peszko, przyjął piłkę na klatkę piersiową, uderzył, a Tomasz Loska czubkami palców rękawicy przeniósł ją nad poprzeczka.

W odpowiedzi - po prostopadłym podaniu - szarżował Igor Angulo. Uciekł obrońcom, strzelił bardzo mocno, minimalnie za wysoko. Też za wysoko po rzucie rożnym zakończyła się próba Michała Koja.

Do przerwy bez goli.

Pierwszy padł tuż po niej. Dla Górnika. Po wrzutce Szymona Żurkowskiego Dani Suarez miał czas, by spokojnie i dokładnie przymierzyć. Dużo czasu. Gdzie byli rywale? Dlaczego na to pozwolili?
W 70. minucie goście wyrównali. Romario Balde - który dopiero co pojawił się na boisku - dograł w pole bramkowe, Loska popełnił błąd i wybił piłkę tuż przed siebie, a Flavio Paixao wpakował ją do siatki.
Owen miał rację. Lechia wywozi z Zabrza punkt.
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 1:1 (0:0)
bramki: Suarez (49) - F. Paixao (70)
Górnik: Tomasz Loska - Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Michał Koj - Damian Kądzior (79. Krzysztof Kiklaisz), Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa - Łukasz Wolsztyński (87. Erik Grendel), Igor Angulo.Lechia: Dusan Kuciak - Mato Milos, Grzegorz Wojtkowiak, Błażej Augustyn, Jakub Wawrzyniak - Flavio Paixao, Simeon Sławczew, Milos Krasic (68. Grzegorz Kuświk), Daniel Łukasik, Sławomir Peszko (65. Romario Balde) - Marco Paixao.
Autor: rk / Źródło: sport.tvn24.pl