Górnik Zabrze - Piast Gliwice: wynik meczu i relacja - PKO BP Ekstraklasa

28/08/2021, 20:36 GMT+2

W ostatnim sobotnim meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Piastem Gliwice 0:1. Dzięki zwycięstwu goście awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Początek spotkania był bardzo spokojny, a żadna z drużyn nie chciała wyżej zaatakować swojego przeciwnika. Więcej z gry mieli zabrzanie, ale nie przekładało się to na akcje podbramkowe.
Pierwszą groźną okazję stworzyli sobie jednak goście. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Tiago Alves, ale dobrze w bramce zachował się Grzegorz Sandomierski.
W 22. minucie po świetnym podaniu Alasany Manneha w dogodnej sytuacji znalazł się Piotr Krawczyk. Uderzył piłkę w poprzeczkę, ale kilkanaście sekund później okazało się, że nawet gdyby trafił do siatki wynik spotkania dalej by brzmiał 0:0, gdyż był na spalonym.
Dziewięć minut później Górnik miał kolejną szansę, aby objąć prowadzenie. Z kilkunastu metrów dobrze uderzył Bartosz Nowak, zaś Frantisek Plach zdołał tylko ją odbić pod jego nogi. Bramkarza gliwiczan dobrze zaasekurowali obrońcy i nie pozwolili rywalowi na oddanie kolejnego strzału.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić

Na początku drugiej odsłony ponownie bardziej aktywni byli zabrzanie. Ich dominacja nie trwała jednak długo. Po kilkunastu minutach znowu do głosu doszedł Piast, który zdobył gola w 67. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego rezerwowego Damiana Kądziora zagapili się zabrzańscy defensorzy, a bramkę głową zdobył Patryk Sokołowski.
Górnik na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry miał fantastyczną okazję do wyrównania, ale gliwiczan przed utratą gola po strzale Jesusa Jimeneza uratowała poprzeczka.
Gospodarze zagrali w tym spotkaniu bez Lukasa Podolskiego. Obecnie zawodnik przebywa w Niemczech na kwarantannie w związku z pozytywnym wyniku testu na koronawirusa.
Dzięki zwycięstwu Piast przesunął się w tabeli PKO BP Ekstraklasy na trzecią lokatę (10 pkt). Górnik Zabrze jest 15. (6 pkt).

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 0:1 (0:0)

Bramki: Sokołowski (67.).
Żółta kartka - Górnik Zabrze: Przemysław Wiśniewski, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Cholewiak. Piast Gliwice: Arkadiusz Pyrka, Michał Chrapek.
Sędzia: Damian Kos (Wejherowo). Widzów 18 652.
Górnik Zabrze: Grzegorz Sandomierski - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz - Dariusz Pawłowski (72. Robert Dadok), Krzysztof Kubica (82. Mateusz Cholewiak), Alasana Manneh, Bartosz Nowak (72. Vamara Sanogo), Erik Janza - Jesus Jimenez, Piotr Krawczyk (82. Adrian Dziedzic).
Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Kristopher Vida, Patryk Sokołowski, Michał Chrapek, Arkadiusz Pyrka (90+1. Ariel Mosór) - Tiago Alves (61. Damian Kądzior), Alberto Toril.
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl, PAP