Gol z rzutu rożnego w meczu Betisu z Valencią w Pucharze Hiszpanii

08/02/2019, 05:57 GMT+1

Takie bramki nie zdarzają się często. Piłkarz Betisu Joaquin trafił do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego w półfinale Pucharu Króla. Czwartkowy mecz z Valencią zakończył się remisem.

Była 54. minuta, gdy skrzydłowy gospodarzy wykonał stały fragmenty gry. Kopniętą przez niego piłkę musiał wybić bramkarz Valencii Jaume Domenech. Gra jeszcze przez chwilę była kontynuowana. Joaquin, który od początku był przekonany, że strzelił gola, podbiegł do sędziego. Ten uznał bramkę po otrzymaniu informacji od sędziów VAR. Powtórki pokazały, że Domenech zagarnął futbolówkę już za linią bramkową.

Było 2:0 dla Betisu. Przed przerwą wynik otworzył Loren Moron.

Odrobili straty

Z zaliczki nic nie zostało. Goście wzięli się ostro do roboty. W minucie 70. trafił Denis Czeryszew, a w doliczonym czasie na 2:2 wyrównał rezerwowy Kevin Gameiro.

Rewanż zaplanowano na 28 lutego.

Dzień wcześniej na Santiago Bernabeu Real zagra z broniącą trofeum Barceloną. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1.

Finał obecnej edycji rozgrywek zaplanowano na 25 maja na 60-tysięcznym stadionie Betisu - Estadio Benito Villamarin.
Autor: kz / Źródło: eurosport.pl, PAP