Gol Thiago Cionka i asysta Arkadiusza Recy w meczu SPAL - Lecce - Puchar Włoch

04/12/2019, 21:00 GMT+1

Piłkarze SPAL Ferrara pokonali na własnym stadionie Lecce aż 5:1 w spotkaniu 1/16 finału Pucharu Włoch. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci Polski – Thiago Cionek i Arkadiusz Reca.

Goście praktycznie nie istnieli w środowym spotkaniu i przegrali w pełni zasłużenie. Pierwszego gola stracili w 18. minucie, gdy do siatki trafił Igor. Chwilę później było już 2:0, gdy podwyższył Alberto Paloschi. Asystę przy tej bramce zanotował Reca.

Gol Cionka

Na tym oczywiście nie koniec. Najpierw gola strzelił Allesandro Muriga, a w 45. minucie trafił urodzony w Brazylii i reprezentujący Polskę 33-letni obrońca. Tym samym już po pierwszej połowie było jasne, że Lecce żegna się z rozgrywkami Pucharu Włoch.
Po zmianie stron przyjezdni odpowiedzieli za sprawą strzału Giannelli Imubli, ale nadal fatalnie prezentowali się w defensywie, co w końcówce wykorzystał Sergio Floccari.
Cionek rozegrał całe spotkanie, a Reca został zmieniony w 69. minucie. Rezerwowym gospodarzy był Bartosz Salamon.
W 1/8 finału Pucharu Włoch SPAL zagra z Milanem, którego napastnikiem jest Krzysztof Piątek.
Autor: PO / Źródło: eurosport.pl, PAP