GKS Katowice - Widzew Łódź: wynik i relacja - II liga

12/07/2020, 15:42 GMT+2

Przed laty starcia GKS-u Katowice z Widzewem Łódź należały do największych hitów ekstraklasy. Obecnie oba zasłużone dla polskiej piłki kluby twardo rywalizują o awans na zaplecze elity. W niedzielnej konfrontacji GKS-u z Widzewem emocji nie brakowało. Ostatecznie padł remis 1:1, który nikogo nie zadowolił.

Z podziału punktów w Katowicach najbardziej ucieszą się… w Łęcznej. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek II ligi tamtejszy Górnik prowadzi w walce o awans z 58 punktami na koncie. Widzew jest drugi (56), a GKS trzeci (55). Bezpośredni awans wywalczą dwie ekipy. Cztery następne czekają play offy, które zawsze są loterią.

Wymiana ciosów

Mające bardzo duże aspiracje zespoły GKS-u i Widzewa ostatnio zawodziły na całej linii. We wcześniejszych trzech meczach katowiczanie dwukrotnie przegrali i raz wygrali, a łodzianie wywalczyli zaledwie jeden punkt. Nic dziwnego, że tym razem marzyła im się pełna pula.
Jako pierwsi z gola cieszyli się gospodarze. W 30. minucie Szymon Kiebzak strzałem z okolic linii pola karnego pokonał Wojciecha Pawłowskiego. Widzew odpowiedział trafieniem w 57. minucie. Po rzucie rożnym precyzyjną główką popisał się Daniel Tanżyna.

Piłka meczowa

Goście byli bliżej wygranej. Kilka minut przed końcem meczu zawiódł jednak rutyniarz Marcin Robak. Napastnik, który w tym sezonie strzelił już 20 goli, a w przeszłości w ekstraklasie trafił aż 120 razy, przegrał pojedynek z bramkarzem Bartoszem Mrozkiem.
W zeszłym sezonie Widzew na finiszu rozgrywek zaprzepaścił szansę awansu do I ligi. Jeśli czterokrotni mistrzowie Polski nie chcą powtarzać starych błędów, muszą być zdecydowanie bardziej skuteczni w ostatnich spotkaniach sezonu. To samo tyczy się czterokrotnych wicemistrzów kraju - GKS-u.
GKS Katowice - Widzew Łódź 1:1 (1:0)
Bramki: Szymon Kiebzak 30 - Daniel Tanżyna 57
GKS: Bartosz Mrozek – Kacper Michalski, Arkadiusz Jędrych, Grzegorz Janiszewski, Grzegorz Rogala – Szymon Kiebzak, Michał Gałecki, Maciej Stefanowicz, Adrian Błąd (90’ Jakub Habusta), Damian Pawłas (76’ Marcin Urynowicz) – Piotr Kurbiel (74’ Dawid Rogalski).
Widzew: Wojciech Pawłowski – Łukasz Kosakiewicz, Sebastian Rudol, Daniel Tanzyna, Kornel Kordas – Henrik Ojamaa, Marcel Gasior (90’ Rafał Wolsztyński), Bartłomiej Poczobut (68’ Mateusz Możdżeń), Adam Radwański, Konrad Gutowski – Marcin Robak.
Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl