Gillingham - West Ham United: wynik meczu i relacja - Puchar Anglii, III runda

05/01/2020, 20:39 GMT+1

Długo, bo do 74. minuty, trwały męczarnie piłkarzy West Hamu w Pucharze Anglii z trzecioligowym Gillingham. Dopiero wtedy na listę strzelców wpisał się Pablo Zabaleta, a potem na 2:0 wynik podwyższył Pablo Fornals. W bramce Młotów nie zawiódł Łukasz Fabiański.

Dla reprezentanta Polski był to trzeci występ z rzędu, odkąd wrócił po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją mięśnia uda. W każdym z nich pokazał się z dobrej strony. W Premier League z Leicester obronił rzut karny, a z Bournemouth zachował czyste konto.

Dwie różne połowy

Ten, kto spodziewał się łatwej przeprawy Młotów na Priestfield Stadium, musiał być zaskoczony przebiegiem pierwszej połowy. To piłkarze trzecioligowca mieli najlepszą bramkową okazję. W 22. minucie Brandon Hanlon stanął oko w oko z Fabiańskim, ale polski bramkarz nie dał się zaskoczyć z bliskiej odległości.
Londyńczycy przebudzili się dopiero po przerwie. Świetne okazje mieli Sebastien Haller i Manuel Lanzini, jednak na tablicy wynik wciąż się nie zmieniał. Aż do 74. minuty. Wtedy Arthur Masuaku popisał się znakomitym prostopadłym podaniem do Fornalsa, ten odegrał piłkę do Zabalety, który z małą pomocą bramkarza gospodarzy umieścił piłkę w siatce. Zarówno Hiszpan, jak i Argentyńczyk, na boisku pojawili się z ławki rezerwowych.
Gospodarze walczyli jednak do samego końca przynajmniej o remis, który skutkowałby powtórzeniem meczu. W ostatnich dziesięciu minutach Fabiańskiego próbowali pokonać Stuart O'Keefe i Mark Marshall. Czujny Fabiański był na posterunku.
W czwartej minucie doliczonego czasu gry piłkarze Gillingham nadziali się na kontrę, którą na gola zamienił Fornals, ustalając wynik na 2:0.