Gianfranco Zola wraca do Chelsea Londyn

19/07/2018, 18:47 GMT+2

Gianfranco Zola, który jako piłkarz spędził siedem lat w Chelsea Londyn, zdobywając dla niej w sumie 80 goli, wrócił do tego klubu jako asystent trenera Maurizio Sarriego. - To dla mnie niesamowita sprawa - powiedział Włoch.

- To dla mnie niesamowita sprawa. Jestem gotowy do ciężkiej pracy, ponieważ będzie to trudne wyzwanie. Cieszę się, że tutaj jestem i że pracuję z Maurizio, aby odnosić sukcesy - cytuje Zolę oficjalna strona Chelsea.

Kilkanaście dni temu trenerem londyńczyków został Sarri, który zastąpił swojego rodaka Antonio Conte. Ten odszedł z klubu po tym, jak drużyna pod jego wodzą nie zajęła w angielskiej ekstraklasie miejsca pozwalającego na grę w Lidze Mistrzów. Sarri z kolei przez ostatnie trzy sezony pracował w Napoli i w tym czasie dwa razy jego zespół zajmował w Serie A drugie miejsce, raz ukończył rozgrywki ligowe na trzeciej pozycji. W poprzednim sezonie Sarri został uznany we Włoszech za trenera roku.

Trener, a wcześniej piłkarz

Zola natomiast karierę trenerską rozpoczął w 2008 roku, obejmując West Ham United. Potem prowadził reprezentację Włoch do lat 16, Watford, przez zaledwie dwa miesiące Cagliari, katarski klub Al-Arabi, a ostatnio Birmingham.
Zawodnikiem Chelsea był w latach 1996-2003. Za jego czasów drużyna dwukrotnie zdobyła Puchar Anglii oraz Puchar Zdobywców Pucharów, Superpuchar UEFA i Puchar Ligi.
Autor: TG / Źródło: PAP