Geona - Inter Mediolan: wynik i relacja - Serie A

25/07/2020, 20:19 GMT+2

Inter wykorzystał potknięcie Atalanty i wskoczył na drugie miejsce w tabeli Serie A. Mediolańczycy pewnie pokonali na wyjeździe Genoę 3:0, a bohaterem meczu 36. kolejki był autor dwóch goli Romelu Lukaku. U gospodarzy 90 minut rozegrał Filip Jagiełło. Do końca sezonu we Włoszech pozostały dwie serie spotkań.

Romelu Lukaku

W piątek Atalanta, rewelacja calcio i Ligi Mistrzów (rozgrywa najlepszy sezon w historii, jest w ćwierćfinale Champions League), potknęła się w Bergamo, remisując z Milanem.
Inter zwietrzył szansę. Broniącej się przed spadkiem Genoi nie pozostawił złudzeń. Strzelanie w Ligurii rozpoczął i zakończył Lukaku. Belg za pierwszym razem trafił do siatki strzałem głową, za drugim, już w doliczonym czasie gry, zabójczo kończąc kontrę swojego zespołu, po drodze ośmieszając trzech obrońców. To były jego gole numer 22 i 23 w tych rozgrywkach.
Pierwszy raz od 1998 roku piłkarz Interu w swoim debiutanckim sezonie strzelił co najmniej 23 goli. Poprzednio tak imponował skutecznością w Mediolanie Brazylijczyk Ronaldo. Dawne dzieje...

Dziesięć minut wcześniej bramkę dla Interu zdobył Alexis Sanchez.

Będą drżeć do końca

Przed końcem pierwszej połowy premierowego gola dla Genoi mógł strzelić Jagiełło, ale nieznacznie pomylił się z rzutu wolnego.
Jego zespół do ostatniej kolejki będzie się bił o utrzymanie. Jest na 17., ostatnim bezpiecznym miejscu i ma cztery punkty przewagi nad Lecce, które swój mecz 36. kolejki ma do rozegrania w niedzielę.
Inter jest drugi, z jednopunktową zaliczką nad Atalantą. Prowadzi Juventus, który jeśli wygra w niedzielę z Sampdorią, to po raz dziewiąty z rzędu zostanie mistrzem Włoch.
Wyniki 36. kolejki:Brescia - Parma 1:2
Genoa - Inter Mediolan 0:3