Genoa - Napoli: wynik i relacja z meczu - Serie A

08/07/2020, 20:07 GMT+2

Napoli z wygraną we włoskiej ekstraklasie. W meczu 31. kolejki zespół Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego pokonał na wyjeździe bijącą się o utrzymanie Genoę 2:1. W innym środowym meczu czyste konto zachował Bartłomiej Drągowski, bramkarz Fiorentiny.

W poprzedniej kolejce neapolitańczycy odnieśli ważną wygraną nad Romą, z którą bezpośrednio walczą o piąte miejsce. Reprezentanci Polski zaczęli tamto spotkanie od pierwszej minuty. W wyjściowym składzie na mecz z Genoą już się nie znaleźli.
W środę, zgodnie z przewidywaniami ich zespół od początku dyktował warunki. Piłkę do siatki skierował już w 8. minucie, tyle że gola Eljifa Ełmasa anulowano. Jak wykazała analiza VAR, w bramkowej akcji piłka odbiła się od ręki innego z graczy gości - Konstantinosa Manolasa.
Ataki przyjezdnych przyniosły upragniony efekt jeszcze przed przerwą, gdy precyzyjnym strzałem z linii pola karnego popisał się Dries Mertens. Najskuteczniejszy gracz w historii klubu zrehabilitował się tym samym za zmarnowanie dwóch wcześniejszych okazji.
Jeśli goście myśleli, że po zamianie stron będą mieć z górki, to się przeliczyli. Kilka minut po wznowieniu gry do dośrodkowania z rzutu różnego wyskoczył Edoardo Goldaniga. Włoch trafił do bramki ładnym uderzeniem głową. Inna sprawa, że rywale nie zrobili zbyt wiele, by utrudnić mu zadanie.

Mocne wejście Lozano

Wysiłek gospodarzy zdał się na nic. Po nieco ponad godzinie gry na boisko wszedł Hirving Lozano. Walczący o swoją przyszłość w klubie Meksykanin zaledwie trzy minuty po zameldowaniu się na murawie dał gościom ponowne prowadzenie, wykańczając długie podanie z głębi pola od Fabiana Ruiza.
W tym momencie na placu gry był już Milik. Polak szukał swoich okazji, ale było mu trudno, bo jego zespół nie kwapił się do odważnych ataków. W końcu gdy doczekał się szansy, w oddaniu strzału głową przeszkodził mu... Manolas, o co nasz zawodnik miał do swojego kolegi pretensje.
W 81. minucie z ławki wszedł w końcu Zieliński. Napoli już wtedy przeżywało jednak ciężkie chwile, broniło się, więc nasz pomocnik nie miał zbyt wielu okazji do pokazania swoich umiejętności. Ostatecznie gościom udało się dowieźć skromną wygraną.
Cały mecz na ławce przesiedział pomocnik Genoi Filip Jagiełło.

Pojedynek Polaków bez goli

Środowy mecz 31. kolejki z czystym kontem zakończył bramkarz Bartłomiej Drągowski, którego Fiorentina zremisowała u siebie z Cagliari. Z tego samego powodu zadowolony musi być też gracz gości Sebastian Walukiewicz, który zagrał całe spotkanie na środku obrony.