Galatasaray - Real Madryt: wynik, bramki i składy - Liga Mistrzów 2019/20

22/10/2019, 21:06 GMT+2

Real Madryt wygrał w Stambule z Galatasarayem 1:0. Jedynym trafieniem w tym spotkaniu popisał się Toni Kroos. W drugim meczu grupy A Club Brugge nie miał szans z PSG i przegrał 0:5. Bohaterem mistrzów Francji został Kylian Mbappe, autor hat-tricka.

Hiszpańskie media informowały przed meczem, że Zinedine Zidane gra o posadę. Szkoleniowiec Realu w Stambule był pod dużą presją. Po dwóch poprzednich kolejkach Królewscy w Lidze Mistrzów mieli na koncie zaledwie punkt. Na dodatek w ostatnim spotkaniu Primera Division Real też rozczarował. Los Blancos zagrali fatalnie, przegrali na wyjeździe z Mallorcą 0:1.
Pierwszy kwadrans spotkania w Turcji był wręcz spektakularny. W 10. i 11. minucie doskonałe sytuacje zmarnował Florin Andone, w obu przypadkach świetnie interweniował golkiper Realu Thibaut Courtois. Na dwie szanse Rumuna odpowiedzieli Hiszpanie, ale z piłką w polu karnym pogubił się Rodrygo, który kopnął za słabo.

Idealny duet

Na skuteczną akcję nie trzeba było długo czekać. W 18. minucie z lewej strony pola karnego Eden Hazard rozegrał piłkę z Karimem Benzemą, a następnie wystawił ją na czternasty metr od bramki Muslery. Szczęśliwym i skutecznym strzałem pod poprzeczkę popisał się Toni Kroos. Po trafieniu Niemca obraz gry się zmienił, a na kolejną ciekawą akcję trzeba było czekać do 38. minuty, wtedy z piłką w polu karnym znalazł się Younes Belhanda. Trudny strzał Marokańczyka również obronił Courtois.
Po przerwie Królewscy znowu udowodnili, że do stworzenia zagrożenia pod bramką Galatasarayu wystarczą im tylko Benzema i Hazard. W 59. minucie Francuz dograł w pole karne do Hazarda, ale ten uderzył prosto w Muslerę. Pięć minut później wydawało się, że już musi trafić. Minął bramkarza, ale zamiast do pustej bramki - trafił tylko w poprzeczkę. Znowu piłkę podawał Benzema. Ataki gospodarzy nie były już tak konkretne. Real kontrolował rywala w drugiej połowie i szukał kolejnych szans na gola. Zasłużenie wygrał w Stambule.

Paryżanie zdemolowali Belgów

Tymczasem w Brugii wygrało PSG. Mistrzowie Francji nie mieli problemów z Club Brugge. W 7. minucie prowadzenie gościom dał Mauro Icardi. Po przerwie na murawie pojawił się - wracający dopiero do formy po kontuzji - Kylian Mbappe.
W 61. minucie Francuz wykorzystał błąd Simona Mignoleta i główką dobił piłkę do pustej bramki. Dwie minuty później drugim trafieniem popisał się Icardi, Argentyńczyk przytomnym wolejem wykorzystał podanie Mbappe. Młody napastnik PSG znowu przeszedł do historii, tym razem jako najmłodszy strzelec piętnastu goli w Lidze Mistrzów. Mimo że był rezerwowym - zdołał wbić Belgom trzy gole.
3. kolejka Ligi Mistrzów, grupa A:
Galatasaray - Real Madryt 0:1 (0:1)Bramki: Kroos (18.)
Club Brugge - Paris Saint-Germain 0:5 (0:1)Bramki: Icardi (7.), (63.), Mbappe (63.), (79.), (83.)