Galatasaray - Olympique Marsylia: wynik i relacja z meczu. Liga Europy. Piłka nożna

25/11/2021, 20:22 GMT+1

Arkadiusz Milik zaliczył udany występ w barwach Olympique Marsylia. Polski napastnik strzelił dwa gole w meczu z Galatasaray w Lidze Europy. To jednak rywale wygrali 4:2.

Na stadionie w Stambule doszło do bardzo ciekawego widowiska. Walczący o pierwsze miejsce w grupie E gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 2:0. W 13. minucie trafił Rumun Alexandru Cicaldau, a po pół godzinie gry gola samobójczego wbił Chorwat Duje Caleta-Car.

Milik na raty z karnego

Po zmianie stron zespół z Marsylii starał się odmienić losy meczu, ale ponownie został skarcony. Tym razem do siatki trafił Algierczyk Sofiane Feghouli. Kiedy wydawało się, że losy konfrontacji są rozstrzygnięte, goście strzelili gola kontaktowego.
W 68. minucie Milik wykonywał rzut karny. Jego kopnięcie obronił co prawda urugwajski golkiper Fernando Muslera, ale dobitka polskiego napastnika była już bezbłędna.
To nie było koniec emocji. W 83. minucie na 4:1 podwyższył doświadczony Holender Ryan Babel. Mimo niekorzystnego wyniku piłkarze Olympique nie złożyli broni. Trzy minuty później wynik ustalił strzałem głową Milik.
Po tym zwycięstwie Galatasaray prowadzi w grupie E z jedenastoma punktami na koncie. Drugi jest zespół Lazio - 8, trzeci Olympique - 4 - cztery remisy praz porażka, a ostatni Lokomotiw Moskwa - 2.