Fuenlabrada - Girona: Cristobal Marquez obejrzał dwie czerwone kartki - Segunda Division

03/02/2020, 10:01 GMT+1

Tego jeszcze nie było! Podczas meczu w Hiszpanii piłkarz Fuenlabrady Cristobal Marquez zobaczył dwie czerwone kartki w starciu z Gironą. Po pierwszej wrócił na boisko z szatni po interwencji VAR. Tylko po to, by kilkanaście sekund później ponownie opuścić murawę. Tym razem już definitywnie.

Ta niespotykana sytuacja miała miejsce w meczu 26. kolejki zaplecza Primera Division. Wszystko rozpoczęło się w 68. minucie. To wtedy sędzia Isidro Diaz de Mera pierwszy raz wyrzucił 35-letniego pomocnika z boiska, pokazując od razu czerwoną kartkę za faul na rywalu - Alexie Granellu. Po chwili protestów Cristobal opuścił plac gry i poszedł do szatni.

Wrócił po czerwoną kartkę

Trzy minuty później sztab Fuenlabrady musiał szybko wezwać swojego zawodnika z powrotem, ponieważ po konsultacji z asystentem wideo arbiter główny zamienił czerwoną kartkę na żółtą.
Cristobal nie wrócił na murawę na długo - nie był w stanie opanować emocji po tych wydarzeniach i chciał wyładować złość na Granellu, który zresztą nie pozostał mu dłużny i doszło do przepychanki. Arbiter ukarał obu żółtymi kartkami, a ponieważ dla piłkarza gospodarzy było to drugie upomnienie, znów musiał zejść z boiska. Wszystko to trwało kilka minut, w trakcie których gra nie została ani na chwilę wznowiona.

"Najbardziej absurdalne wykluczenie w historii VAR-u" - ocenił hiszpański dziennik "Marca".

W dziesięciu nie dali rady

Girona ostatecznie wygrała to spotkanie 1:0 po golu Urugwajczyka Cristhiana Stuaniego w 18. minucie. We wcześniejszej fazie akcji jeden z jego kolegów z drużyny dotknął piłki ręką i rywale domagali się analizy VAR, ale zespół sędziowski ostatecznie uznał trafienie.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl, marca.com