FSV Mainz - Hertha Berlin: Krzysztof Piątek zmarnował świetną sytuację, niemieckie media krytykują - Bundesliga

03/05/2021, 20:25 GMT+2

Hertha Berlin ponownie zawiodła i tylko zremisowała w zaległym spotkaniu 29. kolejki Bundesligi z FSV Mainz 1:1. Krzysztof Piątek pojawił się na murawie na zaledwie 10 minut przed końcem i zmarnował stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Zespół Polaka zajmuje przedostanie miejsce w tabeli.

Trzy zwycięstwa, osiem porażek i trzy remisy - oto ligowy bilans Herthy od początku 2021 roku. Po remisie w wyjazdowym meczu w Moguncji zespół trenera Pala Dardaia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Do pozycji w bezpiecznej strefie traci aktualnie trzy "oczka".
W poniedziałek Hertha wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Lucasa Tousarta w 36. minucie. Jednak chwilę później gola dla gospodarzy strzelił Philipp Mwene.

Piątek zmarnował "setkę"

Bohaterem meczu mógł zostać Piątek. Reprezentant Polski łącznie spędził na murawie zaledwie 10 ostatnich minut. Jednak miał niepowtarzalną szansę, by zdobyć bramkę i zapewnić zwycięstwo swojej drużynie. W 83. minucie Polak był zaledwie trzy metry od bramki, a i tak piłka po jego uderzeniu przeleciała obok słupka.
"Po kwarantannie: Piątek odebrał zwycięstwo Hercie" - tak swoją relację z meczu zatytułował "Kicker".
"Jak? Co? Gdzie? Już byliśmy przygotowani na okrzyk, ale Piątek nie trafił z bardzo bliska. To się nie dzieje" - to natomiast fragment relacji na oficjalnym Twitterze Herthy.

Coraz gorzej

Sytuacja polskiego snajpera w berlińskim klubie nie jest najlepsza, a tym występem na pewno nie poprawił swoich notowań. Jeszcze zanim w połowie kwietnia piłkarze Herthy zostali wysłani na obowiązkową kwarantannę w związku z zakażeniami koronawirusem, Piątek nie odgrywał znaczącej roli. Z Bayerem Leverkusen rozegrał 8 minut, z Unionem Berlin tylko minutę, a z Borussią Moenchengladbach 45.
Z kolei na gola Piątek czeka od 6 marca, gdy trafił do siatki w spotkaniu z Augsburgiem. W obecnym sezonie Bundesligi zdobył tylko sześć bramek.
Brak regularnych występów może mieć wpływ na decyzję selekcjonera Biało-Czerwonych Paulo Sousy, gdy będzie wybierał kadrę na mistrzostwa Europy.

Jeszcze mogą się utrzymać

Jedyną dobrą wiadomością dla Herthy jest fakt, że z powodu wcześniej przełożonych spotkań, nadal ma do rozegrania pięć meczów, w tym wyjazdowy z zajmującym ostatnią pozycję i pewnym spadku Schalke. Jej pozostali rywale w walce o utrzymanie (Augsburg, Werder Brema, Arminia Bielefeld i FC Koeln) mają na koncie o dwa mecze rozegrane więcej, z czego – aktualnie bezpieczne - Werder i Arminia są lepsze o zaledwie 3 punkty.

Autor: PO/dasz / Źródło: eurosport.pl, kicker.de