FSV Mainz - Bayern Monachium: Robert Lewandowski strzelił 150. gola dla Bayernu w Bundeslidze - Wideo

02/02/2020, 05:07 GMT+1

"Kolejny przystanek w drodze na szczyt" - napisał na Instagramie po meczu z FSV Mainz Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski strzelił w nim jubileuszowego gola w Bundeslidze w barwach Bayernu.

"Lewy" trafił do siatki rywali już w ósmej minucie po efektownym strzale głową. Z prawej strony ładną centrą popisał się Benjamin Pavard, a Polakowi pomógł też fakt, że nie był kryty bez żadnego rywala. Dla napastnika Bayernu był to 150. ligowy gol w monachijskich barwach. Występuje w nich od lipca 2014 roku.

Lewandowski potrójnie szczęśliwy

Z dorobkiem 22 bramek 31-latek prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Dwa mniej ma Timo Werner, który w 20. kolejce nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

W Moguncji piłkarze Bayernu bardzo szybko zapewnili sobie wysokie prowadzenie, a wynik został ustalony już do przerwy. Pozostałe trafienia dla przyjezdnych zanotowali Thomas Mueller i Thiago Alcantara. Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem tuż przed przerwą Jeremiaha St. Juste. W drugiej połowie obie drużyny miały swoje okazje, m.in. Lewandowski, ale rezultat już się nie zmienił.
"Kolejny przystanek w drodze na szczyt. Jedziemy dalej!" - napisał po meczu na swoim Instagramie Polak, który ma jeszcze jeden powód do radości.
Dzięki wygranej i remisowi RB Lipsk z Borussią Moenchengladbach (2:2) Bayern wrócił po 151 dniach przerwy na ligowy szczyt w tabeli.