Flamengo - Al-Hilal: wynik i relacja półfinału. Klubowe MŚ w piłce nożnej 2023

07/02/2023, 21:15 GMT+1

Nie dojdzie do hitu Real Madryt - Flamengo w finale klubowych mistrzostwach świata. Ze swojego zadania nie wywiązali się już Brazylijczycy, którzy we wtorkowym półfinale niespodziewanie przegrali z Al-Hilal 2:3.

Przed turniejem w ciemno można było zakładać, że w decydującym meczu Real zmierzy się z Flamengo. Zespół z Brazylii nie udźwignął jednak presji faworyta i pożegnał się z rozgrywkami już na etapie półfinału.
Wszystko, co najważniejsze we wtorkowym meczu, wydarzyło się do przerwy.
Sensacją pachniało od samego począku, bowiem już w 4. minucie rzut karny na bramkę zamienił Salem Al-Dawsari. Piłkarz, którego na mistrzostwach świata z jedenastu metrów zatrzymał Wojciech Szczęsny, na klubowych mistrzostwach świata poradził sobie z Brazylijczykiem Santosem.
Radość kopciuszka trwała jednak krótko - po kwadransie wyrównał Pedro.
Nazwiska strzelców obu bramek będą się przewijały do końca meczu.

Al-Dawsari show

Jeszcze przed przerwą drugiego gola strzelił Al-Dawsari, i jeszcze raz z rzutu karnego. Al-Hilal po raz kolejny objęło prowadzenie, ale równie ważna, o ile nie ważniejsza, była konsekwencja zdarzeń, która doprowadziła do tego, że sędzia wskazał na "wapno". Po długiej analizie VAR arbiter uznał, że w szesnastce faulował Gerson, a że była to jego druga żółta kartka, przez całą drugą połowę drużyna z Ameryki Południowej musiała sobie radzić w osłabieniu.
Po wszystkim było w 70. minucie, kiedy znów dał o sobie znać Al-Dawsari. Gwiazdor reprezentacji Arabii Saudyjskiej tym razem zadowolił się asystą. Podawał Lucianowi Vietto, który mocnym strzałem w kierunku bliższego słupka zmieścił piłkę w bramce Flamengo.
W doliczonym czasie Pedro z bliska strzelił jeszcze na 2:3, ale na wyrównanie grającym w dziesiątkę Brazylijczykom zabrakło i czasu, i sił.
W środę do rywalizacji włącza się Real Madryt, który w Maroku pędzi po piąty tytuł klubowego mistrza w historii. Wieczorem w Rabacie rywalem Królewskich w walce o miejsce w finale będzie egipskie Al-Ahly.