FK Krasnodar - Chelsea: wynik i relacja - Liga Mistrzów

28/10/2020, 19:52 GMT+1

FK Kransodar długo straszył Chelsea, że może urwać jej punkty, ale ostatecznie w meczu Ligi Mistrzów uległ jej na swoim boisku aż 0:4. Londyńczycy zaimponowali w końcówce, zdobywając w kwadrans trzy gole.

W Krasnodarze to było święto. Klub założono dwanaście lat temu, w Lidze Mistrzów gra pierwszy raz. Przed tygodniem, na inaugurację rywalizacji, zremisował na wyjeździe 1:1 z Rennes, teraz w końcu debiutował przed swoimi kibicami, przeciwko nie byle komu. Chelsea razem z Sevillą to faworyci grupy.
W pierwszej połowie londyńczycy prowadzili grę, a rywal czekał na ich błędy. Właśnie po jednym z nich, stracie piłki przed polem karnym, Krasnodar był blisko objęcia prowadzenia. Na przeszkodzie stanął jednak bramkarz Edouard Mendy, który świetnie zatrzymał kopnięcie Daniiła Utkina.
Chelsea doczekała się okazji także po pomyłkach przeciwnika. Debiutancka trema udzieliła się Kaio, który w zupełnie niegroźnej sytuacji faulował Timo Wernera, za co sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Jorginho. Ale trafił w słupek, marnując tym samym swoją drugą jedenastkę w tym sezonie.
Goście i tak jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie w kuriozalnych okolicznościach. Po lekkim strzale Calluma Hudsona-Odoia bramkarz gospodarzy Matwiej Safonow, zamiast sparować piłkę do boku, wbił ją sobie do bramki.

Koncertowa końcówka

Szanse na doprowadzenie do remisu Krasnodar miał tuż po przerwie. Najbliżej szczęścia byli Jurij Gaziński, który trafił w poprzeczkę oraz Marcus Berg, który przegrał jednak pojedynek ze świetnie dysponowanym Mendym.
Chelsea po tym, jak przetrwała napór gospodarzy, zareagowała najlepiej jak mogła - sama odważniej zaatakowała. To przyniosło bramki i spokój w końcowych minutach.
Najpierw wprowadzony w drugiej części Christian Pulisic oddał strzał, który ręką zatrzymał zawodnik gospodarzy. Sędzia podyktował rzut karny, na bramkę zamienił go Werner.
Potem rezultat podwyższył Hakim Ziyech. Dla byłego gracza Ajaksu była to pierwsza bramka w Chelsea.
Wynik ustalił Pulisci, znów wykorzystując błąd bramkarza, który przepuścił pod nogami strzał z ostrego kąta.
WYNIK:FK Krasnodar - Chelsea 0:4
Bramki: Hudson-Doi (37'), Timo Werner (76' karny), Ziyech (80'), Pulisic (90')
Autor: TG / Źródło: eurosport.pl