Finał Pucharu Niemiec 2019. RB Lipsk - Bayern relacja na żywo

25/05/2019, 17:30 GMT+2

Fantastyczny występ Roberta Lewandowskiego w finale Pucharu Niemiec. Polak strzelił dwa gole i wydatnie przyczynił się do wygranej Bayernu 3:0 z RB Lipsk w Berlinie. To 19. trofeum w historii klubu z Monachium. Transmisję z meczu prowadził Eurosport 1, relację na żywo eurosport.pl.

To 19. Puchar Niemiec dla Bayernu w historii.
KONIEC! BAYERN ZDOBYWA PUCHAR NIEMIEC, A BOHATEREM FINAŁU ZOSTAŁ ROBERT LEWANDOWSKI!
Nacieszmy się jeszcze drugim trafieniem Lewandowskiego.
Świetną szansę miał Robben, ale Holender przestrzelił z pięciu metrów.
Jeszcze Ribery za Comana. To również pożegnanie z Bayernem.
Lewandowski trafił po raz siódmy w obecnej edycji Pucharu Niemiec i już nic nie odbierze mu korony króla strzelców. Świetny mecz Polaka.
LEWANDOWSKI!!! 3:0! Polak z zimną krwią kończą kończy sytuację sam na sam!
Spójrzmy jak Bayern dobił rywala.
Dośrodkowanie Kimmicha, strzał Muellera i kolejna interwencja Gulacsiego.
Pierwsza dziś karta. Dla Upamecano.
Haidara za Konate.

Była jeszcze chwila niepewności. Na VAR-ze sprawdzano czy Lewandowski nie faulował w akcji bramkowej, ale o tym nie było mowy.
Coman!!! 2:0 dla Bayernu! Świetne przyjęcie Francuza i bezlitosne wykończenie! Bayern bardzo blisko trofeum!
Tempo spotkania nieco spadło. Lipsk jakby szukał nowych pokładów energii na ostatni kwadrans.
Boisko opuścił Gnabry, a za niego żegnający się z Bayernem Robben.
Upamecano za Orbana. Kapitan Lipska opuszcza boisko, a drużyna przechodzi na ustawienie z trzema obrońcami.

Świetnie pofrunął Lewandowski. Dobre, miękkie dośrodkowanie Gnabry'ego i Polak był bliski drugiego gola. Piłka minimalnie minęła słupek!
I odpowiedź Bayernu. Tolisso za Martineza.
Laimer za Adamsa. Pierwsza zmiana w Lipsku.
Mecz toczy się teraz w fantastycznym tempie. Akcja za akcję, świetnie się to ogląda.
Kolejny strzał. Próbował Mueller, a piłka minęła okienko bramki o mniej więcej metr.
Uff, ależ się dzieje. Teraz strzał Gnabry'ego i minimalnie niecelna dobitka Thiago...
Indywidualna akcja środkiem boiska Hummelsa, ale jego atomowy strzał znów broni Gulacsi.
Sabitzer przebił się w polu karnym, ale na róg wybił Suele. Po stałym fragmencie zagrożenia bramki Bayernu nie było.
Znów dzieje się co nie miara! Werner zatańczył w polu karnym i piłkę z linii bramkowej wybijał tym razem Suele! To mogło być wyrównanie!
Świetne zejście Lewandowskiego ze skrzydła, ale mocny strzał ląduje w rękawicach bramkarza Lipska.
I była szansa dla Gnabry'ego. Skrzydłowy uderzał wślizgiem i z dużym trudem broni Gulacsi.
Po kilkuminutowej nawałnicy Lipska, w Berlinie teraz spokojniej. Bayern znów usypia rywali.

Kolejne celne uderzenie, tym razem Wernera, ale znów górą bramkarz Bayernu.
NEUER!!! Niemiec genialnie broni! Forsberg pędził sam przez pół boiska, ale bramkarz Bayernu jest dziś w fantastycznej formie!
Bardzo ładną akcję Comana uderzeniem kończył Thiago, ale Hiszpan wyraźnie się pomylił.
Zaczynamy drugą połowę!

Zerkamy jeszcze na akcję, kiedy Konate w ostatniej chwili uratował Lipsk przed stratą drugiej bramki.
Koniec pierwszej połowie. Na razie ten mecz ma jednego bohatera - Roberta Lewandowskiego, którego gol odmienił obraz gry. Bayern o 45 minut od trofeum.
Ależ kotłuje się teraz w polu karnym Lipska. Dośrodkowanie Ganbry'ego i szanse mieli kolejno Lewandowski i Martinez. Żaden nie sięgnął jednak piłki.
Powinno być 2:0! Coman pędził sam na bramkę, minął już nawet Gulacsiego, ale zmierzającą do pustej bramki piłkę genialnie wybił Konate. Co to była za interwencja?!
Lipsk radzi sobie w obronie, ale Bayern nie schodzi teraz z połowy rywali.
Kimmich faulowany na prawym skrzydle i będzie okazja na dośrodkowanie dla Bayernu.
I sam gol - oglądamy!
Tu jeszcze radość Lewego.

Bayern ewidentnie opanował sytuację, spokojnie rozgrywa na własnej połowie, jakby próbując uśpić rywali.

Polak strzela szóstego gola w Pucharze Niemiec i jest najlepszym strzelcem rozgrywek!
Dośrodkowanie Alaby i Polak w trudnej sytuacji kapitalnie uderzył głową. Gulacsi bez szans, piękna bramka!
GOL! LEWANDOWSKI! 1:0 DLA BAYERNU!
Werner dobrze wycofał do Sabitzera, ale Austriak nieczysto trafił w piłkę i Neuer nie musiał interweniować.
Mecz wreszcie nabrał tempa, zaczęło się dziać.
I odpowiedź Bayernu. Mueller dobrze uniknął spalonego i ruszył na bramkę rywala, ale zabrakło mu pomysłu.
Genialnie Kimmich! Niemiecki obrońca w ostatniej chwili wybił piłkę Forsbergowi, który wychodził sam na sam z bramkarzem.
Po raz kolejny gorąco w polu karnym Bayernu. Werner poszukał podaniem Poulsena, ale Duńczyk się pogubił.
Koronkowa akcja Lewandowskiego z Muellerem, ale kończy się to wszystko faulem tego drugiego.
Tu jeszcze raz genialna interwencja Neuera. Przypominamy, że mecz można oglądać w Eurosporcie 1.
Pachnie golem dla Lipska, więc Bayern próbuje się odgryzać. Z dystansu huknął Alaba, ale bardzo bardzo niecelnie.
Znów dobrze pokazał się Poulsen. Duńczyk minął obrońcę i znalazł się sam przed Neuerem, ale kapitalnie wrócił Kimmich i zażegnał niebezpieczeństwo!
Zderzenie Lewandowskiego i Konate i piłkarz Lipska mocno cierpi. Mamy przerwę w grze.
Lipsk jakby się rozochocił, Bayern zepchnięty do defensywy.

I jeszcze po tej sytuacji VAR, ale jak się okazało, wszystko było w porządku.
Ależ było blisko! Róg dla Lipska, strzał głową Poulsena i Neuer instynktownie wybija na poprzeczkę!
Obie drużyny na razie ze sporym respektem do rywali. Gra toczy się głównie w środku pola. Nikt nie chce zaryzykować.
Dośrodkowanie Halstenberga łatwo złapał Neuer.
Będzie szansa dla Lipska. Forsberg faulowany w okolicach narożnika pola karnego.
Bayern zaczyna swoją grę. Monachijczycy długo rozgrywali w środku pola, aż do strzału doszedł Gnabry. Niemiec uderzył płasko i mocno, ale chybił.
Pierwszy atak Lipska prawym skrzydłem, ale czujnie w obronie Gnabry.
Gramy! Rozpoczął Lipsk!
Na Stadionie Olimpijskim wszystko gotowe. Rozbrzmiewa niemiecki hymn.

A tak wygląda trofeum, o które zagrają dziś Bayern i Lipsk. Startujemy za pięć minut. Piłkarze już na murawie!

Do pierwszego gwizdka pozostało 20 minut. Obie ekipy rozgrzewają się na płycie boiska.

Znamy już wyjściowe składy obu ekip. Robert Lewandowski rozpocznie oczywiście mecz w podstawowym składzie Bayernu.

Tuż przed sobotnim meczem Lewandowski miał dobre problemy. Jak wynika z informacji "Bilda", na ostatnim treningu Polak pojawił się z bandażem na łydce.
W finale mierzą się mistrz Niemiec i trzecia drużyna minionego sezonu. Na Stadionie Olimpijskim w Berlinie występuje między innymi Lewandowski, który oprócz zdobycia podwójnej korony z Bayernem Monachium może także sięgnąć po dublet indywidualnie. Kapitan reprezentacji Polski został królem strzelców Bundesligi, a jeśli w sobotę zdobędzie choć jedną bramkę, dołoży do bogatej kolekcji tytuł najlepszego strzelca Pucharu Niemiec.
LIPSK - BAYERN 0:3
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl