Finał Pucharu Narodów Afryki. Kamerun - Egipt 2:1

05/02/2017, 21:58 GMT+1

Piłkarze Kamerunu po raz piąty w historii triumfowali w Pucharze Narodów Afryki. W niedzielnym finale pokonali Egipt 2:1, choć do przerwy przegrywali 0:1.

Egipt to najbardziej utytułowana reprezentacja w historii PNA. W niedzielę miał szansę na ósmy tytuł i wiele wskazywało na to, że go wywalczy.

Ofensywa po przerwie

Egipcjanie przeważali na początku spotkania. W 22. minucie do siatki po indywidualnej akcji trafił pomocnik Arsenalu Londyn Mohamed Elneny.

Kamerun nie zamierzał się poddać. Nieposkromione Lwy wyrównały kwadrans po przerwie, po strzale Nicolasa N'Koulou. Kilka minut przed końcem meczu dogrywce zapobiegł Vincent Aboubakar, który pokonał 44-letniego bramkarza Essama El Hadary'ego i dał swojej drużynie zwycięstwo.

Kamerun spotkał się z Egiptem w finale tych rozgrywek po raz trzeci, ale wcześniej nie zdołał pokonać tego rywala. Poprzednio trofeum zdobył w latach 1984, 1988, 2000 i 2002.