FC Porto - Atletico Madryt. Sędzia Clement Turpin pokazał pięć czerwonych kartek w osiem minut - Liga Mistrzów

08/12/2021, 09:45 GMT+1

Atletico Madryt dostało się do 1/8 finału Ligi Mistrzów po emocjonującym zwycięstwie nad Porto. W trakcie meczu sędzia Clement Turpin aż pięć razy pokazał czerwone kartki.

We wtorkowy wieczór walka o tylko jedno miejsce w 1/8 finału toczyła się właśnie w grupie B. Pierwsza pozycja była zarezerwowana dla Liverpoolu. O drugą rywalizowały Porto, Atletico i AC Milan.
Ekipa z Mediolanu przegrała u siebie z The Reds 1:2, a w Porto mistrzowie Hiszpanii wygrali 3:1, zapewniając sobie awans. Emocji nie brakowało, bo między 67. a 75. minutą francuski arbiter Turpin aż pięć razy wyciągał czerwoną kartkę.

Faule i protesty

Jako pierwszy z boiska wyleciał pomocnik Atletico Yannick Carrasco. Następnie - także za ostry faul - ukarany został obrońca Porto Wendell. Później czerwoną kartkę za nadmierne protesty zobaczył również rezerwowy bramkarz gospodarzy Agustin Marchesin.
Z tego samego powodu ławkę rezerwowych musiało opuścić też dwóch członków sztabu - po jednym z każdej drużyny.
Atletico gra dalej w Lidze Mistrzów, a Porto, które ostatecznie zajęło trzecią lokatę, pozostały występy wiosną w Lidze Europy. Czwarty Milan pożegnał się z europejskimi pucharami.