FC Metz - PSG: wynik i relacja - Ligue 1

22/09/2021, 21:02 GMT+2

PSG wciąż niepokonane we francuskiej ekstraklasie. W meczu z FC Metz paryżanie byli bliscy straty pierwszych ligowych punktów w sezonie. Gola na wagę zwycięstwa 2:1 strzelili dopiero w ostatniej akcji meczu.

Wicemistrzowie Francji przyjechali do Metz bez Leo Messiego. Argentyńczyk, który wciąż nie doczekał się gola w barwach nowego zespołu, nabawił się drobnego urazu podczas ostatniego meczu z Lyonem (2:1).
W tej sytuacji trener Mauricio Pochettino ryzykować po prostu nie zamierzał. Pod nieobecność 34-latka, w środę ofensywny tercet tworzyli Kylian Mbappe, Neymar i Mauro Icardi.

Niespodzianka do przerwy

Faworyzowani paryżanie szybko wyszli na prowadzenie. Już w piątej minucie do bramki z bliskiej odległości trafił Achraf Hakimi.
Wydawało się, że wszystko mają pod kontrolą. PSG operowało piłką, jednak od czasu do czasu gospodarze potrafili zagrozić bramce Keylora Navasa. W 39. minucie szczęście się do nich uśmiechnęło. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Kiki Kouyate, a Kostarykanin był bez szans.
Do przerwy mieliśmy zatem niespodziankę - 1:1.

Szalona końcówka, PSG wyrwało zwycięstwo

W drugiej połowie obraz gry się nie zmieniał. PSG próbowało wreszcie sforsować defensywne szyki rywala. Metz mądrze się jednak broniło, czyhając na kontry.
Niewiele brakowało, by w końcówce tego spotkania doszło do małego skandalu. Gospodarze wybili piłkę za linię boczną, ponieważ jeden z piłkarzy PSG sygnalizował uraz.
W geście fair play futbolówkę oddał Mbappe. Francuz kopnął w stronę bramki, ale w taki sposób, że prawie przelobował golkipera. Alexandre Oukidja wybił piłkę w ostatniej chwili, niemal z linii bramkowej.
Na stadionie momentalnie rozległy się głośne gwizdy. Kibice i piłkarze gospodarzy mieli pretensje do Mbappe. Ten tłumaczył, że nie widział, iż bramkarz był wysunięty.
W końcówce zrobiło się naprawdę nerwowo. Czerwone kartki za niesportowe zachowanie obejrzeli kapitan Metz Dylan Bronn oraz trener Frederic Antonetti.
Najgorsze było jednak dopiero przed gospodarzami. W ostatniej akcji meczu zwycięstwo PSG mocnym strzałem zapewnił Hakimi.
FC Metz - PSG 1:2 (1:1)
Bramki: Kouyate (39.) - Hakimi (5., 90.)

Autor: Skrz/TG / Źródło: eurosport.pl