FC Koeln - Bayern Monachium: Manuel Neuer po rekordowym meczu - Bundesliga

16/02/2020, 19:19 GMT+1

Niemieckie media są pod wrażeniem gry Bayernu Monachium w pierwszym kwadransie meczu z Kolonią. Do wyniku 3:0 Robert Lewandowski i spółka doprowadzili najszybciej od 47 lat. - Mogliśmy dobić nawet do dziesięciu goli - żałował bramkarz mistrzów Niemiec. Skończyło się na 4:1.

Kolończycy zupełnie nie radzą sobie z Bawarczykami. Ostatni raz pokonali ich dziewięć lat temu, a od tego czasu, wliczając niedzielne spotkanie, ponieśli jedenaście porażek i raz zremisowali. Bilans goli: 5-34.
"Kolonia zagrała w karnawałowych strojach, ale już po kilku minutach jej piłkarzom nie było do śmiechu" - tak niedzielne spotkanie opisał na swojej stronie tygodnik "Kicker".

Rekordowy Mueller, rekordowy początek

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszym kwadransie. Na strzelenie pierwszego gola w meczu, a 23. w tym sezonie Bundesligi Robert Lewandowski potrzebował 128 sekund. Polak pokonał bramkarza gospodarzy silnym strzałem lewą nogą z ostrego kąta pod poprzeczkę. "Lewy" jest pierwszym piłkarzem w tym sezonie, który uzyskał 40 strzelonych goli dla klubu i kadry. A dopiero połowa lutego.
W piątej minucie na 2:0 podwyższył Kingsley Coman. Przy obu trafieniach decydujące podanie zanotował Thomas Mueller, który tym samym został pierwszym piłkarzem w historii Bundesligi, który zaliczył 14 asyst w 22 kolejkach. Niemiec pobił swój osobisty rekord z sezonu 2017/18.

A to nie był koniec osiągnięć mistrzów Niemiec. W 12. minucie na 3:0 trafił rozgrywający jubileuszowy, bo 50. występ dla Bayernu w Bundeslidze Serge Gnabry.
Ostatni raz tak udany początek ligowego meczu monachijska drużyna miała 20 stycznia 1973 roku. Wówczas wygrała 5:3 z Rot-Weiss Oberhausen. "Historyczny początek Bayernu" - odnotowano na stronie kanału Sport1.

Do przerwy więcej goli już nie padło, ale bilans strzałów 18:1 na korzyść Bayernu mówi wszystko o dominacji przyjezdnych.
W drugiej połowie ekipa Hansiego Flicka spuściła nieco z tonu. Na czwartego gola w wykonaniu swojego zespołu kibice FCB musieli czekać do 66. minuty. Drugie trafienie dołożył Gnabry, który upodobał sobie spotkania z Kolonią. Ma już sześć ligowych bramek z tym zespołem.

Neuer spodziewał się więcej

Wynik ustalił kilka minut później Mark Uth. Skończyło się na 4:1 dla gości. W końcówce więcej okazji bramkowych mieli piłkarze FC Koeln. Manuel Neuer co rusz musiał ratować swój zespół z opresji.
- Spodziewałem się większego oporu ze strony drużyny kolońskiej. Mogliśmy dobić nawet do dziesięciu goli. W każdym razie na pewno więcej niż wskazuje wynik - stwierdził bramkarz reprezentacji Niemiec w rozmowie z niemiecką stacją Sky.
I dodał krytycznie: - Denerwuje mnie, że nie graliśmy w ten sam sposób, co w pierwszej połowie i nie utrudnialiśmy rywalom życia.

Po 22 kolejkach Bayern ma 46 punktów i o jeden wyprzedza ekipę RB Lipsk, która w sobotę wygrała u siebie z broniącym się przed spadkiem Werderem Brema 3:0. Trzecie miejsce zajmuje Borussia Dortmund, która zgromadziła 42 punkty.
Wynik:FC Koeln - Bayern Monachium 1:4 (0:3)
Gole: Uth (70.) - Lewandowski (3.), Coman (5.), Gnabry (12., 66.)
Mecze 22. kolejki:FC Augsburg - SC Freiburg 1:1
Hoffenheim - VfL Wolfsburg 2:3
SC Paderborn - Hertha Berlin 1:2
RB Lipsk - Werder Brema 3:0
Union Berlin - Bayer Leverkusen 2:3
Fortuna Duesseldorf - Borussia M'Gladbach 1:4