FC Barcelona - Real Valladolid: wynik, relacja, bramki - La Liga 2019/20

30/10/2019, 05:22 GMT+1

Piłkarze Barcelony wrócili na fotel lidera La Liga. To efekt wygranej u siebie z Realem Valladolid 5:1 w meczu 11. kolejki. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Leo Messi, który także popisał się asystami przy dwóch innych trafieniach.

Dla mistrzów Hiszpanii był to pierwszy występ na Camp Nou od 23 dni. Drużyna Ernesto Valverde pauzowała w weekend, bo przez zamieszki w mieście władze La Liga przełożyły zaplanowane na 26 października El Clasico z Realem Madryt.
We wtorkowy wieczór kibice mieli okazję oglądać pierwszy raz od ponad miesiąca Ansu Fatiego. Pochodzący z Gwinei Bissau piłkarz, który w czwartek będzie obchodził dopiero 17. urodziny, niczym szczególnym się jednak nie wyróżnił. Popisowy i pierwszy tak udany występ w tym sezonie zanotował za to Messi.
Wynik już w 2. minucie otworzył Clement Lenglet. Co prawda goście niespodziewanie wyrównali po kwadransie gry za sprawą Kiko Olivasa, ale później na listę strzelców wpisywali się już tylko piłkarze Dumy Katalonii.

Dwa plus dwa

Gospodarze prowadzenie odzyskali w 29. minucie, kiedy wbiegający w pole karne Arturo Vidal wykończył podanie Messiego. Argentyńczyk podwyższył jeszcze przed przerwą, skutecznie egzekwując rzut wolny. Ponownie z gola cieszył się w 75. minucie. Dwie minuty później natomiast wynik ustalił Luis Suarez, któremu także idealnie podał Messi.
- Za każdym razem, gdy dotyka piłkę, robi coś wyjątkowego. Zaczyna mi brakować słów na jego temat - pochwalił piłkarza na konferencji prasowej trener Blaugrany.

W czwartek na fotel lidera może wrócić Granada, jeśli pokona na wyjeździe Getafe. Beniaminek będzie miał jednak rozegrany o jeden mecz więcej od Barcelony. Real w środę podejmie zamykające tabelę Leganes.