FC Barcelona - Osasuna: wynik na żywo i relacja - Primera Division

16/07/2020, 21:14 GMT+2

FC Barcelona zawiodła w przedostatniej kolejce Primera Division. Katalończycy w kiepskim stylu przegrali u siebie z Osasuną Pampeluna 1:2. To gwóźdź do ich trumny, nowymi mistrzami Hiszpanii zostali piłkarze Realu Madryt.

Barcelona z nie do końca zdrowym Luisem Suarezem na ławce i zastępującym w ataku Antoine'a Griezmanna (kontuzja uda) Martinem Braithwaitem to nie była drużyna, która wierzyła w odwrócenie losów rywalizacji o mistrzostwo Hiszpanii.

Za wolno i za mało

Pierwszą połowę Barcelona przespała, a jej rezerwowi – z Suarezem na czele – bardziej interesowali się wynikiem meczu Realu Madryt z Villarrealem. Sensacja wisiała w powietrzu już od 16. minuty. Lewy obrońca zespołu z Nawarry Pervis Estupinan w znakomitym stylu podłączył się do akcji ofensywnej. Do Jose Arnaiza podawał niemal z końcowej linii boiska. Arnaiz nie uderzył piłki czysto, ale strzałem w kierunku bliższego słupka zaskoczył Marca-Andre ter Stegena.
Mimo że Barcelona podkręciła tempo w ostatnich minutach pierwszej połowy, do szatni schodziła bez żadnej skutecznej odpowiedzi.

Wejście Suareza odmieniło drużynę, ale to nie wystarczyło

Osasuna mądrze wychodziła spod pressingu Barcelony, umiejętnie szukała wolnych pozycji przy grze z kontrataku. Katalończycy grali wolno i przewidywalnie. Tylko Messi potrafił napędzić jakąkolwiek sensowną akcję Blaugrany. W 53. minucie znalazł się w znakomitej sytuacji do wyrównania, ale jego strzał z prawej strony pola karnego obronił Sergio Herrera.
Z pomocą przyszedł kolejny rzut wolny, wywalczony już przez Suareza, który pojawił się na murawie w 59. minucie. Chwilę później Messi doprowadził do wyrównania. To był piąty skutecznie egzekwowany rzut wolny przez Argentyńczyka w tym sezonie.

W 69. minucie Suarez popisał się efektownym przyjęciem piłki i natychmiastowym wolejem, ale w momencie dośrodkowania Messiego był na milimetrowym spalonym. W doliczonym czasie gry w podobnej sytuacji trafił w słupek. Wtedy prowadziła już Osasuna, która kilka chwil wcześniej wyprowadziła skuteczny kontratak. To była dwójkowa akcja. Z lewego skrzydła podawał Enrique Barja, a Roberto Torres tylko przyłożył nogę. Wcześniej katastrofalnie zachował się Sergio Busquets, tracąc piłkę w środku pola.
Nawet gdyby piłkarze Quique Setiena wygrali z Osasuną, nic by to nie dało. Real Madryt wygrał u siebie z Villarrealem i po raz 34. zdobył mistrzostwo Hiszpanii.
FC Barcelona - Osasuna Pampeluna 1:2 (0:1)
Bramki: Messi (62.) - Arnaiz (16.), Torres (90.)