FC Barcelona - Betis Sewilla: wynik i relacja - La Liga

04/12/2021, 18:27 GMT+1

Pierwsza porażka Barcelony pod wodzą Xaviego Hernandeza. W meczu 16. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Duma Katalonii uległa przed własną publicznością Betisowi 0:1. Ekipa z Sewilli wygrała na Camp Nou po raz pierwszy od 1994 roku.

We wcześniejszych trzech meczach pod wodzą legendarnego Hiszpana klub z Camp Nou odniósł dwa zwycięstwa w lidze oraz zremisował z Benficą Lizbona w Lidze Mistrzów.

27 lat czekania. Betis pokonał Barcelonę na Camp Nou

W sobotę udaną serię przerwał Betis. W tym sezonie ekipa z Sewilli walczy o czołowe lokaty, dlatego zwycięstwo z będącą w przebudowie Barceloną nie może być uznawane za wielką niespodziankę.
Bohaterem gości został Juanmi. W 79. minucie 28-latek otrzymał prostopadłe podanie w pole karne i sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał z zimną krwią.

Trzeba jednak podkreślić, że swoje sytuacje w tym meczu miała również Barcelona. Piłkarze Xaviego na stratę gola mogli odpowiedzieć błyskawicznie, ale Abde Ezzalzouli z bliskiej odległości nie trafił do pustej bramki.
Ze zwycięstwa cieszy się więc Betis. Jest z czego, ponieważ to pierwsza wygrana tego klubu na Camp Nou od 1994 roku.
Barcelona w 15 dotychczasowych meczach zgromadziła 23 punkty i jest siódma w tabeli. Betis (30 pkt) po trzeciej z rzędu wygranej awansował na trzecią lokatę, ale rozegrał 16 meczów. Liderem jest Real Madryt (36 pkt), który w sobotę wieczorem zagra na wyjeździe z Realem Sociedad San Sebastian.
FC Barcelona - Betis Sewilla 0:1 (0:0)
Bramka: Juanmi (79.)
Autor: Skrz / Źródło: eurosport.pl