Famalicao - Benfica Lizbona, bramkarz Rafael Defendi znokautował obrońców - Liga portugalska

10/07/2020, 10:24 GMT+2

Zdecydowana, dla dwóch kolegów z drużyny zbyt zdecydowana interwencja bramkarza Famalicao. Rafael Defendi tak niefortunnie wybijał piłkę w meczu z Benficą w 31. kolejce ligi portugalskiej, że mocno poturbował obrońców.

Była 64. minuta meczu. Goście z Lizbony prowadzili 1:0 i było im mało. Kolejną groźną akcję skasował bramkarz Famalicao. Do dośrodkowanej w jego pole karne piłki wyszedł zdecydowanym krokiem, krzyknął nawet "moja", sygnalizując kolegom, żeby nikt mu nie przeszkadzał w interwencji.
Pech chciał, że w jego pobliżu znajdowali się dwaj biegnący obrońcy Patrick William i Riccieli. Defendi cel osiągnął, piłkę wybił, ale przy okazji staranował obu obrońców.
Patrick William i Riccieli długo nie podnosili się z boiska, potrzebna była pomoc lekarzy. Ten drugi po opatrzeniu wrócił do gry, ale William nie był już w stanie. Konieczna była zmiana.

Wyrównali

Heroicznie grający gospodarze dopięli swego. Nie dali sobie wbić kolejnego gola, a sami kilka minut przed końcem meczu doprowadzili do wyrównania (strzelcem był Guga). Spotkanie zakończyło się zaskakującym remisem 1:1.
Benfica jest na drugim miejscu, ale trzy kolejki przed końcem sezonu ma tylko matematyczne szanse na przeskoczenie FC Porto, które uzbierało ośmiopunktową przewagę.
Autor: twis / Źródło: eurosport.pl