Espanyol - Łudogorec Razgrad: wynik meczu. Czerwona kartka Jacka Góralskiego - Liga Europy 2019/20

08/11/2019, 07:50 GMT+1

Trudno wyobrazić sobie bardziej jednostronne widowisko. W czwartkowy wieczór Łudogorec Razgrad przegrał na wyjeździe w Lidze Europy z Espanyolem 0:6, nie oddając choćby jednego strzału, przy posiadaniu piłki na poziomie 29 proc. Do kompromitującej postawy mistrzów Bułgarii przyczynił się Jacek Góralski, który już w 35. minucie wyleciał z boiska po czerwonej kartce.

Jacek Góralski wyleciał z boiska w 35. minucie spotkania

- Trudno to nazwać meczem. Wszystko stało się bardzo szybko. Pierwszy gol, drugi gol, czerwona kartka i gra się skończyła. Od tego momentu było już po wszystkim – powiedział po meczu trener Łudogorca Aleksi Żeliazkow.

Góralski zapracował na wykluczenie

Jego zdaniem wyrzucenie z boiska Góralskiego po drugiej żółtej kartce było zbyt pochopną decyzją. Polski pomocnik otrzymał kolejne upomnienie po tym, jak rywal nabił jego rękę w szesnastce Łudogorca.
- Moim zdaniem to była przesada. To jednak wyłącznie moja opinia – przyznał szkoleniowiec.
Inna sprawa, że były piłkarz Jagiellonii wykluczony mógł zostać już po swoim pierwszym przewinieniu, gdy po upływie 25 minut ostro zaatakował rywala w środkowej strefie boiska.
Czerwona kartka dla Polaka przesądziła o klęsce mistrza Bułgarii. Wcześniej - już w 12. minucie - wyrzucony został też Brazylijczyk Rafael Forster.

Musieli bronić honoru

W przerwie, przy prowadzeniu Espanyolu 3:0, Żeliazkow prosił swoich piłkarzy, by ci w drugich 45 minutach "stanęli w obronie swojego honoru".
- Zrobili wszystko, co byli w stanie. Niestety byliśmy rozbici psychicznie. Na szczęście jesteśmy profesjonalistami i szybko wybrniemy z tej sytuacji – zakończył.
W całym spotkaniu Espanyol oddał na bramkę gości celnych 12 strzałów, przeprowadzając aż 25 groźnych akcji. Po stronie Łudogorca w obu rubrykach po ostatnim gwizdku widniało zero.
Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział drugi z Polaków reprezentujących barwy mistrza Bułgarii Jakub Świerczok.

Dzięki efektownej wygranej Espanyol zapewnił sobie awans z grupy H. Po czterech seriach spotkań Łudogorec jest drugi, z przewagą punktu nad trzecim Ferencvarosem i aż pięciu nad ostatnim CSKA Moskwa. 28 listopada ekipa Góralskiego i Świerczoka zagra na wyjeździe z CSKA.