Empoli - Sampdoria: wynik meczu i relacja. Asysta Bartosza Bereszyńskiego - Serie A - Piłka nożna

19/09/2021, 14:26 GMT+2

Bartosz Bereszyński ponownie jednym z bohaterów Sampdorii. Polski obrońca zaliczył asystę, a jego drużyna pokonała na wyjeździe Empoli 3:0. Tym samym genueńczycy w czwartej kolejce Serie A odnieśli pierwsze zwycięstwo.

Reprezentant Polski, jedna z czołowych postaci w talii trenera Roberto D'Aversy, imponuje formą.
W ubiegłym tygodniu bardzo mocno dał się we znaki piłkarzom mistrza Włoch Interu. Wtedy również popisał się decydującym podaniem i dołożył swoją cegiełkę do cennego remisu 2:2.

Asysta i pierwsza wygrana w sezonie

Dobrą passę Bereszyński podtrzymał w niedzielę w Toskanii. Krótko po przerwie znakomicie uwolnił się na prawej stronie, wycofał piłkę do Francesco Caputo, a ten minął obrońcę i zdobył swoją drugą tego dnia bramkę.
Wynik na 3:0 ustalił Antonio Candreva. W ekipie gospodarzy od 56. minuty grał Szymon Żurkowski.
Dzięki pierwszemu w rozgrywkach zwycięstwu Sampdoria wskoczyła na 11. miejsce w tabeli Serie A. Beniaminek z Empoli jest 15.
Autor: pqv/po / Źródło: eurosport.pl