Empoli - AC Milan/Napoli - Spezia: wyniki meczów i relacje - Serie A

22/12/2021, 21:46 GMT+1

W dwóch ostatnich meczach 19. kolejki Serie A Milan pewnie pokonał na wyjeździe Empoli 4:2, a Napoli niespodziewanie przegrało na własnym stadionie ze Spezią 0:1.

Przed 19. kolejką, ostatnią w tym roku we Włoszech, Napoli i Milan szły łeb w łeb, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce w tabeli - po 39 punktów.
Teoretycznie trudniejsze zadanie czekało mediolańczyków, którzy w środowy wieczór mierzyli się na wyjeździe z plasującym się w środku tabeli Empoli.

Kessie bohaterem Milanu

Piłkarze Milanu objęli prowadzenie po golu w 12. minucie Francka Kessiego. Gospodarze odpowiedzieli błyskawicznie. Sześć minut później wyrównał Nedim Bajrami.
Jednak jeszcze przed przerwą ekipa Rossonerich wbiła drugiego gola. Znów jego autorem był Kessie.
W drugiej połowie kolejne bramki dla Milanu zdobyli Alessandro Florenzi, który celnie uderzył z rzutu wolnego, oraz Theo Hernandez.
Rozmiary porażki gospodarzy zmniejszył Andrea Pinamonti, wykorzystując jedenastkę.
W zespole Empoli 68 minut rozegrał Szymon Żurkowski.

Zieliński i spółka bezradni

Z kolei Napoli do przerwy sensacyjnie przegrywało 0:1 z broniącą się przed spadkiem Spezią, w barwach której 90 minut zaliczyli Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior (żółta kartka). Goście nie zdążyli oddać choćby celnego strzału, a wygrywali po samobójczym golu obrońcy neapolitańczyków Juana Jesusa.
W drugiej połowie gospodarze robili, co mogli, ale nie potrafili sforsować obrony Spezii. Do 70. minuty w drużynie gospodarzy grał Piotr Zieliński.
Napoli poniosło porażkę w trzecim meczu z rzędu u siebie (wcześniej z Empoli 0:1 i Atalantą 2:3).
Liderem tabeli jest broniący tytułu Inter (46 punktów), który we wcześniejszym środowym spotkaniu pokonał u siebie Torino 1:0. Drugie miejsce zajmuje Milan (42 pkt.), trzecie Napoli (39), a czwarte, ostatnie gwarantujące grę w Lidze Mistrzów, Atalanta (38).

Autor: kz/po / Źródło: eurosport.pl, PAP