Eliminacje mistrzostw świata kobiet. Niemcy - Serbia: Helen Edwards, sędzia asystentka, trafiła do szpitala

21/09/2021, 19:43 GMT+2

Dramatyczne sceny miały miejsce podczas meczu eliminacji mistrzostw świata kobiet Niemcy - Serbia. Sędzia asystentka, Helen Edwards, zgłosiła problemy zdrowotne. Z tego powodu spotkanie zostało przerwane, a Angielka trafiła do szpitala. Jeszcze tego samego dnia, po przeprowadzonych badaniach, wyszła z niego.

Wtorkowy mecz, rozgrywany w Chemnitz, przerwała w 34. minucie sędzia główna Kirsty Dowle. Problemy zdrowotne zgłosiła jej asystentka Edwards, która wymownie wskazywała ręką na serce. Zajęły się nią służby medyczne.
Następnie Edwards opuściła murawę na noszach i została zabrana do szpitala.

"Skarżyła się na złe samopoczucie"

- Jest przytomna. Skarżyła się na złe samopoczucie - przekazała Annette Seitz, rzeczniczka niemieckiej federacji piłkarskiej (DFB).
Spotkanie po kilku minutach wznowiono. Edwards zastąpiła czwarta sędzia Helen Conley.
Agencja dpa, powołując się na DFB, poinformowała, że Edwards przeszła badania, po których mogła późnym wieczorem opuścić szpital i wrócić do domu.
Niemki pokonały Serbki aż 5:1, odnosząc drugie zwycięstwo w grupie H. Wcześniej rozbiły Bułgarki 7:0 i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. W grupie H - oprócz reprezentacji Niemiec, Serbii i Bułgarii - rywalizują także ekipy Portugalii, Turcji i Izraela.

Walka o mundial

Mistrzostwa świata kobiet w 2023 roku odbędą się w Australii i Nowej Zelandii. W kwalifikacjach w strefie UEFA zgłosiło się 51 zespołów narodowych. Zostały podzielone na dziewięć grup, sześcio- i pięciozespołowych.
Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do finałów, a zespoły z drugich miejsc zagrają w barażach. Dwa najlepsze zapewnią sobie awans, a trzecia będzie miała jeszcze szansę w interkontynentalnym turnieju barażowym z udziałem 10 drużyn.
W finałach MŚ wystąpią 32 drużyny, dwaj gospodarze - bez konieczności gry w kwalifikacjach.

Autor: kz/łup / Źródło: eurosport.pl, bild.de, PAP