Eliminacje mistrzostw świata 2022 - Wyniki 3. kolejki spotkań - Terminarz i tabela grupy Polaków l Piłka nożna

31/03/2021, 21:10 GMT+2

Anglia ucieka rywalom w grupie I. W środowy wieczór zrobiła kolejny krok, który przybliża ją do mistrzostw świata, pokonując na Wembley Polskę 2:1. Biało-Czerwoni spadli na czwarte miejsce w tabeli, bo w tym samym czasie wyjazdowe mecze wygrały i Węgry (4:1 z Andorą), i Albania (2:0 z San Marino).

Przed meczami zaplanowanymi na 31 marca, po dwóch rozegranych przez każdą z ekip wcześniej, liderem grypy I w wyścigu po udział w mistrzostwach świata była Anglia. Punktów miała sześć, komplet jako jedyna, po rozbiciu w Londynie 5:0 San Marino i pokonaniu Albanii 2:0 na wyjeździe.
Polska i Węgry razem miejsce zajmowały drugie, z punktami w dorobku czterema. W ich starciu w Budapeszcie padł remis 3:3.
Bić trzeba się na całego, bo bezpośredni awans wywalczy tylko triumfator grupy.
Kiedy Biało-Czerwoni męczyli się w Londynie, Andora podejmowała Węgry, San Marino u siebie mierzyło się z Albanią.

Po przerwie już bez problemów

W roku 2017 Andora sensacyjnie pokonała Węgry właśnie, co zwycięzcy uznają za największy sukces w historii ich futbolu. Miejscowi i tym razem próbowali rywala zaskoczyć, nic z tego jednak nie wynikało.
Goście długo nie mieli pomysłu, jak Josepa Gomesa pokonać. Męczyli się, szukali sposobu. Spróbował Laszlo Kleinheisler – spudłował. Cel osiągnęli już w doliczonym do pierwszej połowy czasie, do siatki trafił wreszcie Attila Fiola, obrońca.
Po przerwie problemów już nie było – na 2:0 szybko podwyższył Daniel Gazdag, a wkrótce po nim na 3:0 Kleinheisler. I przyjezdni mogli grać swobodniej, nie martwiąc się o punktową zdobycz. W samej końcówce bramkę czwartą dołożył jeszcze Loic Nego, a Andora odpowiedziała skutecznym rzutem karnym Marka Pujola.
W San Marino na gola czekano do 63. minuty – Albanii dał prowadzenie Rey Manaj. Przed końcowym gwizdkiem w jego ślady zdążył jeszcze pójść Myrto Uzun. Przegrani wciąż bez punktu i bez gola w eliminacjach. A stracili ich już 10.