Eliminacje mistrzostw świata 2022. Polska - Anglia: oceny Polaków za mecz – piłka nożna

08/09/2021, 21:05 GMT+2

Polska podejmowała Anglię w swoim ostatnim wrześniowym meczu eliminacji mistrzostw świata 2022. Zwycięska seria rywali została przerwana, bo nasi reprezentanci pozwolili im wywieźć tylko punkt z Warszawy (1:1). Oceniliśmy Biało-Czerwonych w szkolnej skali 1-6.

Polska - Anglia

Wojciech Szczęsny – 2,5
Praktycznie bezrobotny do przerwy, bez celnego strzału ze strony rywali. Anglicy zaczęli częściej gościć w okolicach jego bramki dopiero w końcówce pierwszej połowy. Po zmianie stron musiał wykazać się znacznie większą koncentracją i wydaje się, że niestety zabrakło jej przy uderzeniu Kane'a ze sporego dystansu na 1:0.
Paweł Dawidowicz – 5
Był to zaledwie szósty mecz w kadrze obrońcy Hellasu, a wyglądał na boisku jakby zaliczył ich przynajmniej 10 razy tyle. Zabezpieczał prawy sektor obrony, świetnie uzupełniał się z Jóźwiakiem, a nawet podłączał się do akcji ofensywnych.
Paweł Dawidowicz rozgrywał swój 6. mecz w reprezentacji
Kamil Glik – 4,5
Najbardziej doświadczony obrońca naszej reprezentacji najczęściej odpowiadał za pilnowanie Kane'a i wywiązywał się z tej roli bardzo dobrze. Był agresywny, pewny siebie. Serce defensywy. W pierwszej połowie przegrał co prawda groźną główkę z kapitanem Anglików w naszym polu karnym, ale na szczęście bez konsekwencji.
Jan Bednarek - 4
Stracił w tym sezonie miejsce w podstawowym składzie Southamptonu, ale w środę udowodnił, że potrafi radzić sobie z gwiazdami Premier League. Niestety, nie udało mu się zablokować strzału Kane'a na 1:0, a przy okazji zasłonił nieco pole widzenia Szczęsnemu.
Tymoteusz Puchacz – 4,5
Od początku meczu bardzo aktywny na lewym wahadle. Bez kompleksów atakował wicemistrzów Europy, popisując się przede wszystkim pięknym rajdem w pole karne Anglików po przerwie. W obronie zdarzały mu się błędy, ale biorąc pod uwagę, że mierzył się ze Sterlingiem czy Grealishem, zasłużył na wysoką notę.
Kamil Jóźwiak – 4
Znakomicie współpracował z Dawidowiczem na prawej stronie, pomagając w zabezpieczeniu tej strefy boiska. W ofensywie może nieco mniej aktywny od Puchacza po drugiej stronie, ale wywiązywał się ze swoich zadań.
Karol Linetty – 4
Aktywny w odbiorze, także waleczny jak nas do tego przyzwyczaił. Niestety po zmianie stron - podobnie jak koledzy z linii pomocy - dał się zepchnąć zbyt głęboko do obrony.
Grzegorz Krychowiak – 4
Od początku pokazywał się do gry, wychodził do piłki i wywalczył sporo fauli ze strony rywali. Był również aktywny w defensywie, ale po żółtej kartce w drugiej połowie został zdjęty z boiska przez Sousę.
Jakub Moder – 4
Autor jedynego gola straconego przez Anglików w tych eliminacjach (na Wembley) oddał pierwszy celny strzał w tym meczu, ale brakowało mu nieco precyzji w kluczowych momentach. W środku pola walczył jak na gracza Premier League przystało.
Adam Buksa – 3,5
Przed przerwą miał świetną szansę na gola, ale zabrakło mu kilku centymetrów. Pod presją rywali zdarzało mu się gubić piłkę, ale był to dopiero jego trzeci mecz w kadrze, a po drugiej stronie stali przecież wicemistrzowie Europy.
Robert Lewandowski – 4,5
Kapitan naszej kadry chciał w tym meczu być wszędzie. Aktywny w pressingu, często cofał się głębiej, by rozgrywać piłkę. Brakowało mu nieco dokładnych podań od kolegów, choć w pierwszej połowie doczekał się świetnej szansy. Przegrał jednak pojedynek z Pickfordem. W końcówce zaliczył za to asystę przy wyrównującym golu.
Lewandowski w taki sposób próbował pokonać Pickforda
Rezerwowi:
Damian Szymański – 5
W 68. minucie wszedł na boisko w miejsce Krychowiaka i trzeba przyznać, że selekcjoner wrzucił go na bardzo głęboką wodę. Anglicy naciskali bardzo mocno, a on tymczasem został bohaterem naszej reprezentacji, strzelając gola na 1:1.
Karol Swiderski – 3,5
W drugiej połowie zmienił Buksę i miał fantastyczną okazję na wyrównanie, blokując wybicie Pickforda. Anglikowi dopisało szczęście w tej akcji.
Michał Helik, Przemysław Frankowski i Maciej Rybus grali zbyt krótko, by ich ocenić.
Polska - Anglia 1:1 (0:0)Bramki: Damian Szymański (92.) - Harry Kane (72.)
Polska: Wojciech Szczęsny - Paweł Dawidowicz, Kamil Glik (80. Michał Helik), Jan Bednarek, Tymoteusz Puchacz (80. Maciej Rybus) - Kamil Jóźwiak (80. Przemysław Frankowski), Karol Linetty, Grzegorz Krychowiak (68. Damian Szymański), Jakub Moder - Adam Buksa (63. Karol Świderski), Robert Lewandowski.

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, John Stones, Harry Maguire, Luke Shaw - Kalvin Phillips, Mason Mount, Declan Rice - Raheem Sterling, Harry Kane, Jack Graelish.
Autor: jac / Źródło: eurosport.pl