Eliminacje mistrzostw świata 2022. Polska - Albania, oceny Polaków za mecz - piłka nożna

02/09/2021, 20:59 GMT+2

Reprezentacja Polki pokonała Albanię 4:1 w swoim kolejnym meczu eliminacji mistrzostw świata. Wygrana okazała się wysoka, ale do końca nie odzwierciedla tego, co działo się na murawie. Naszych kadrowiczów oceniliśmy w szkolnej skali 1-6

Wojciech Szczęsny - 5
Po rezygnacji z występów w kadrze Łukasza Fabiańskiego jego pozycja w bramce jest jeszcze mocniejsza. W klubie ostatnio nie błyszczał, dlatego przed tym występem można było mieć pewne obawy. Rozgrzał się kilkoma dobrymi wyjściami na przedpole. Przy straconym golu raczej nie miał szans, potem zatrzymał dwa groźne strzały.
Kamil Jóźwiak - 3
Starał się w ataku, ale pod własną bramką nie ustrzegł się błędów. Kilka nieudanych dryblingów, bez dobrych dośrodkowań. Przyzwyczaił nas do lepszych występów.
Bartosz Bereszyński - 2
Przy wyprowadzaniu piłki był niepewny. Kilka razy łatwo dał się ograć, brakowało mu szybkości, co, jak się później okazało, było spowodowane kontuzją. Zmieniony jeszcze w pierwszej połowie, z boiska schodził z opuszczoną głową.
Kamil Glik - 3,5
Lepiej czuł się polu karnym rywali niż swoim. Asysta przy golu Lewandowskiego, błędy przy bramce straconej, gdy złamał linię spalonego, a potem nie przerwał podania. W drugiej połowie się mu upiekło, bo po zdecydowanym wejściu rywale powinni mieć rzut karny.
Jan Bednarek - 3,5
Sousa mu zaufał, choć zawodnik Southampton zaczął w klubie sezon jako rezerwowy. Początek meczu dobry, ale po straconym golu, gdy pozwolił się urwać Albańczykowi, stracił pewność siebie. O mały włos, a w pierwszej połowie sprokurowałby jeszcze karnego. Druga połowa lepsza, zdecydowanie.

Maciej Rybus - 4
Zaczął niepewnie, potem było lepiej. To on przejął piłkę w akcji, po której mieliśmy rzut wolny, a potem zdobyliśmy bramkę. Jak na wahadłowego za rzadko podłączał się do akcji ofensywnych.
Przemysław Frankowski - 4,5
Dynamiczny, szybki, ale początkowo mało efektywny. Przez pierwsze dwa kwadranse bardzo dyskretny występ. Dokładną centrą na głowę Buksy, po której padł gol, zrehabilitował się za kilka wcześniejszych niedokładnych zagrań. Zmieniony po godzinie gry.
Grzegorz Krychowiak - 4
Rzadziej niż zwykle widzieliśmy go pod polem karnym Albańczyków, ale i tak zdołał trafić do siatki. Niestety, momentami na zbyt wiele pozwalał rywalom w środku boiska, szczególnie w pierwszej połowie.
Jakub Moder - 4,5
Ciągnęło go pod bramkę. To on był faulowany przed rzutem wolnym, po którym padł gol, a potem to on podał do Glika, asystującego przy pierwszej bramce. Czasami jednak nonszalancki, przez co robiło się nerwowo. Robert Lewandowski - 6
Wiedział, kiedy przetrzymać piłkę, a kiedy ruszyć z akcją do przodu. Można powiedzieć, że przy zdobytej bramce zrobił to, co do niego należało. Akcja z drugiej połowie i asysta przy trafieniu na 3:1 zasługuje na szczególne wyróżnienie.
Adam Buksa - 4,5
Potwierdził dobrą formę z ligi MLS. Zdeterminowany, przy tym zdyscyplinowany taktycznie. W pojedynkach fizycznych sprawiał Albańczykom wiele problemów. Raz go nie upilnowali i pożałowali. Gol wpadł, debiut można więc uznać za wymarzony.
REZERWOWI:
Paweł Dawidowicz - 3,5
Solidny z tyłu, to najważniejsze. Wszedł za Bereszyńskiego, uspokoił naszą grę po prawej stronie boiska. Występ udany.
Karol Linetty - 4,5
Dobre podanie przy akcji, po której anulowano Polakom bramkę, kilka minut później odważne wejście i świetne wykończenie zagrania Świderskiego. Takie mecze w jego wykonaniu chcemy częściej oglądać.