Eliminacje mistrzostw Europy 2024. Francja - Holandia: wynik i relacja z meczu - Piłka nożna

24/03/2023, 22:10 GMT+1

Francuzi znakomicie otworzyli eliminacje do mistrzostw Europy 2024. W pierwszej kolejce rywalizacji w grupie B podopieczni Didiera Deschampsa bez większych problemów pokonali ćwierćfinalistów ostatniego mundialu Holandię 4:0.

Trójkolorowi mogli mieć pewne obawy przez meczem na Stade de France. W kadrze, z różnych względów, zabrakło wielu znakomitych piłkarzy z Karimem Benzemą czy Hugo Llorisem na czele, a dodatkowo rywalem na inaugurację zmagań byli zawsze groźni Holendrzy.

21 minut i trzy gole

Spotkanie ułożyło się jednak dla gospodarzy znakomicie. Nie minęło kilkadziesiąt sekund, a wynik otworzył Antoine Griezmann. Po upływie kolejnych kilku minut było już 2:0, a do siatki Oranje trafił tym razem środkowy obrońca Bayernu Monachium Dayot Upamecano.
W 21. minucie Francuzi poszli za ciosem i podwyższyli prowadzenie. Gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem, pierwszego w roli kapitana w zespole narodowym, strzelił Kylian Mbappe.

W drugiej połowie nie było już tak wielu emocji. Osłabieni brakiem kilku zawodników Holendrzy mieli ogromne problemy, by stworzyć sobie okazję na zdobycie chociażby jednej bramki. A po przerwie raz jeszcze do siatki gości trafił Mbappe, pieczętując zasłużony komplet punktów dla Francuzów.
W innym meczu tej grupy Grecja wygrała na wyjeździe z Gibraltarem 3:0. W pierwszej kolejce pauzowała Irlandia.
Francja - Holandia 4:0 (3:0)
Bramki: Griezmann (2.), Upamecano (8.), Mbappe (21., 88.).
Autor: rozniat/po / Źródło: eurosport.pl