Eliminacje Euro 2020: Niemcy pokonali Estończyków 8:0. Wyniki grupy C

11/06/2019, 20:45 GMT+2

Lekko, łatwo i przyjemnie. Komplet kibiców w Moguncji oglądał prawdziwą piłkarską strzelaninę. Niemcy w eliminacjach do mistrzostw Europy pokonali Estonię aż 8:0. We wtorek po dwie bramki dla gospodarzy strzelili Marco Reus i Serge Gnabry. Na ławce gospodarzy znów zabrakło selekcjonera Joachma Loewa.

Niemcy ponownie zagrali pod wodzą asystenta Loewa Marcusa Sorga. Główny trener dochodzi do zdrowia po wypadku z końca maja. Wtedy 59-letni szkoleniowiec wykonywał ćwiczenia na siłowni. W pewnym momencie sztanga upadła mu na klatkę piersiową i przygniotła tętnicę. Prowadzący niemiecką kadrę od 2006 roku Loew miał problemy z krążeniem. Trafił do szpitala. Teraz czuje się już lepiej.

Dziesięć bramek bez selekcjonera

Już kilkanaście dni temu wiadomo było, że nie będzie w stanie być z zespołem podczas czerwcowych meczów eliminacji Euro 2020. Po dwóch spotkaniach bez niego można powiedzieć, że jego nieobecność nie miała znaczenia. W sobotę Niemcy na wyjeździe 2:0 pokonali Białoruś. We wtorek w Moguncji podejmowali Estończyków.
Goście 8 czerwca przed własną widownią przegrali 1:2 z Irlandią Północną. Tego dnia nie mieli szczęścia. Prowadzili od 25. minuty po golu Konstantina Wasiljiewa, a więc byłego zawodnika m.in. Piasta Gliwice i Jagiellonii Białystok. Wszystko układała się dobrze do samej końcówki. Wtedy jednak miejscowi stracili dwie bramki w kilka minut.

Niemcy zwolnili w drugiej połowie

Teraz udało im się przetrwać tylko dziesięć minut. Potem gospodarze ich zmiażdżyli. W niespełna pół godziny strzelili pięć goli. Zanosiło się na rekordowe zwycięstwo. Po zmianie stron Niemcy jednak nieco zwolnili i zdobyli "tylko" trzy kolejne bramki. To było trzecie zwycięstwo naszych zachodnich sąsiadów w trzecim spotkaniu grupy C, w której jest tylko pięć drużyn.
W reprezentacji Estonii, oprócz wspomnianego Wasiljiewa zagrali zawodnicy, którzy występowali w Lotto Ekstraklasie w ostatnim sezonie. W Moguncji zaprezentowali się Henrik Ojamaa i Artur Pikk z Miedzi Legnica oraz Joonas Tamm z kieleckiej Korony.
W drugim meczu tej grupy Białoruś przegrała na własnej murawie z Irlandią Północną 0:1. Gola dla gości w 86. minucie strzelił obrońca Paddy McNair. Zespół z Wysp Brytyjskich ma komplet 12 punktów i jest liderem tabeli.
Niemcy - Estonia 8:0 (5:0)Bramki: Marco Reus 10', 37', Serge Gnabry 17', 62', Leon Goretzka 20', İlkay Gündoğan 26' (k), Timo Werner 79', Leroy Sané 88'