Eliminacje Euro 2020: Francja pokonała Andorę. Wyniki grupy H

11/06/2019, 20:37 GMT+2

Mistrz świata Francja rozbiła na wyjeździe Andorę 4:0, a Islandia pokonała u siebie Turcję 2:1 we wtorkowych meczach eliminacji Euro 2020. W grupie H prowadzą Trójkolorowi, ale rywali wyprzedzają tylko lepszym bilansem bramek.

Francuzi w sobotę całkowicie zawiedli, undefined Przy tym nie potrafili oddać choćby jednego celnego strzału na bramkę przeciwników. We wtorkowy wieczór czekało ich prawdopodobnie najłatwiejsze wyzwanie w eliminacjach, w końcu przyjechali na teren najgorszej ekipy grupy H.

Już w 12. minucie pierwszego gola wbił Kylian Mbappe, wykorzystując podanie od Antoine'a Griezmanna. W 30. min Francuzi podwyższyli prowadzenie za sprawą Wissama Ben Yeddera, a przed przerwą trafił jeszcze Florian Thauvin.

Wynik na 4:0 w drugiej połowie ustalił Kurt Zouma.

Ścisk w tabeli

Drużyna Didiera Deschampsa odzyskała pierwsze miejsce w tabeli, bo w Reykjaviku Islandia niespodziewanie pokonała Turcję 2:1. Bohaterem gospodarzy został obrońca Ragnar Sigurdsson, który głową zdobył dwie bramki w pierwszej połowie, obie po stałych fragmentach gry.

Turcy odpowiedzieli honorowym golem w 40. minucie, gdy trafił Dorukhan Tokoz. Na więcej nie było ich jednak stać. To ich pierwsza porażka w kwalifikacjach Euro 2020.

W innym spotkaniu Albania zwyciężyła na swoim boisku z Mołdawią 2:0.

W grupie H prowadzi Francja, druga jest Turcja, a trzecia Islandia. Wszystkie reprezentacje mają po dziewięć punktów. Na Euro 2020 awansują dwa najlepsze zespoły.