Eliminacje Euro 2020. Dedryck Boyata pomylił koszulki i grał jako Michy Batshuayi

17/11/2019, 10:13 GMT+1

Bracia Hazardowie zapewnili Belgii efektowne zwycięstwo z Rosją 4:1. Po sobotnim meczu eliminacji Euro 2020 więcej mówi się jednak o Dedrycku Boyacie, który na drugą połowę wyszedł w koszulce Michy'ego Batshuayia.

Belgowie załatwili sprawę w Petersburgu już w pierwszej połowie. Wynik meczu otworzył Thorgan Hazard, a następnie dwa gole dołożył jego starszy brat Eden. W 40. minucie było już 3:0.
Głównym bohaterem zaraz po przerwie został jednak Boyata. Obrońca Herthy BSC grał od początku, a na drugą połowę wybiegł w koszulce z nazwiskiem i numerem Batshuayia. O ile na spodenkach defensora widniała prawidłowa czwórka, tak kompletnie nie zgrywała się ona z numerem 23 na plecach należącym do kolegi z linii ataku reprezentacji Belgii.

Spełnił swoje marzenie

Wpadkę po kilku minutach zauważyli sędziowie i nakazali Boyacie zmianę koszulki na właściwą. Po spotkaniu z okazji do zażartowania z obrońcy nie mógł nie skorzystać Batshuayi.
"Spełnił swoje marzenie" - napisał na Twitterze napastnik reprezentacji Belgii, który na boisku pojawił się dopiero w 77. minucie, gdy zastąpił Romelu Lukaku.

To właśnie Lukaku był zdobywcą czwartej bramki dla Czerwonych Diabłów. Przy 0:4 Rosjanie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem autorstwa Georgija Dżikiji.
W ostatniej kolejce eliminacji Rosja zagra na wyjeździe z San Marino, natomiast Belgowie podejmą Cypr, któremu pozostaje walka o trzecie miejsce w grupie I.
Autor: kali/łup / Źródło: eurosport.pl