El Clasico: Real - Barcelona. "Messi miał krew na ustach"

03/03/2019, 11:53 GMT+1

Barcelona pokonała w sobotę Real Madryt na Santiago Bernabeu 1:0 i pewnie zmierza po kolejny mistrzowski tytuł. Jedną z najczęściej komentowanych sytuacji tego spotkania jest starcie Sergio Ramosa z Lionelem Messim. Argentyńczyk został trafiony ręką w twarz przez obrońcę Królewskich, o co miał do niego wielkie pretensje. Czy działanie Hiszpana było zamierzone?

Trzy punkty Dumie Katalonii dało trafienie Ivana Rakiticia. Więcej niż o golu Chorwata pisze się jednak o zachowaniu Ramosa z końcówki pierwszej połowy.

Krew na ustach Messiego

Hiszpan w jednym ze starć odebrał piłkę Messiemu, trafiając go przy okazji ręką w twarz. Sędzia Undiano Mallenco puścił grę. Argentyńczyk po ciosie padł na murawę i długo się z niej nie podnosił. Arbiter przerwał mecz dopiero wtedy, gdy gospodarze nie zdecydowali się na wybicie piłki poza boisko. Wtedy doszło do konfrontacji poirytowanego Messiego z Ramosem. Gwiazdor Barcelony miał pretensje do rywala o rzekomo celowe uderzenie go w twarz.
W pomeczowym wywiadzie Ramos zaprzeczył, że celowo trafił Messiego.
- To był przypadek. Często dochodzi do takich sytuacji w piłce. Nie zrobiłem tego celowo - powiedział Ramos, którego cytuje portal Football Espana.
Natomiast odmienne zdanie miał Gerard Pique.
- Leo miał krew na ustach. To było zbyt agresywne zachowanie ze strony Ramosa - powiedział obrońca Barcelony.

"Zagranie na czerwoną kartkę"

Były arbiter Eduardo Irurralde Gonzalzes na łamach dziennika "AS" nie miał żadnych wątpliwości co do oceny całego zajścia.
- To było zagranie na czerwoną kartkę. Ewidentnie Ramos zrobił niepotrzebny ruch, by trafić przeciwnika. Powinien za to opuścić boisko - ocenił 52-letni były sędzia.
W spornej sytuacji Undiano Mallenco oszczędził Ramosa. W 61. minucie Hiszpan i tak trafił do notesu arbitra. Zobaczył wtedy żółtą kartkę i dograł mecz do końca.
Autor: Kali/dasz / Źródło: Eurosport